17.05.2013 13:00

Lindsey Stirling chce se svým debutem dobýt Evropu

Americká houslistka, zpěvačka, skladatelka a tanečnice Lindsey Stirling vydala v loňském roce své debutové album. Pod hlavičkou Universal Music vyšlo 13. května na fyzickém nosiči i v České republice. Jeho digitální verzi je možné pořídit prostřednictvím iTunes.

Talentovaná interpretka o sobě dala vědět zejména prostřednictvím kanálu YouTube. Její videa měla obrovský úspěch, což ji možná přivedlo na nápad, aby se v roce 2010 přihlásila do soutěže Amerika má talent, kde se dostala až do druhého kola. Zajímavá kombinace klasické hry na housle s dubstepovými beaty si získala pozornost médií i fanoušků a poskytla Lindsey Stirling možnost nahrát vlastní EP.

Pevnou pozici si na poli americké hudební scény upevnila zejména díky již zmiňovanému debutovému albu. Deska, která spojuje světy vážné a elektronické hudby, dosáhla v tamějších žebříčcích na první příčku prodejní hitparády jak mezi klasikou, tak i na elektronické scéně. Na internetu se také objevilo několik videoklipů s fantasy tematikou, například píseň na motivy počítačové hry Elder Scrolls V - Skyrim nebo knižní a filmové série Pán Prstenů. V poslední době taktéž zaujala coververzí Assasins Creed Theme z počítačové hry Assasins Creed 3.

 

 

Cílem umělkyně pro letošní rok je oslovení publika na evropském kontinentu. A prozatím si vede naprosto fantasticky. Její zmiňovaná debutová deska nazvaná prostě Lindsey Stirling dosáhla na první příčku rakouské prodejní hitparády, v Německu se prozatím vyšplhala na čtvrté místo. Obdobné úspěchy jsou hlášeny například i ze Švýcarska nebo Belgie.

 

Lindsey Stirling - Lindsey Stirling

01 Lindsey Stirling 17 05 2013Datum vydání: 13. května

Formát: CD

Vydavatel: Universal Music

Seznam skladeb:

1. Electric Daisy Violin

2. Zi-Zi's Journey

3. Crystallize

4. Song of the Caged Bird

5. Moon Trance

6. Minimal Beat

7. Transcendence

8. Elements

9. Shadows

10. Spontaneous Me

11. Anti Gravity

12. Stars Align 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.