pátek, 30 srpen 2019 18:30

Mayhem na podzim vydají desku Daemon a vyjedou na turné

Napsal(a)
Mayhem ohlásili dvě významné novinky – vydají album a vyrazí s ním na turné. Mayhem ohlásili dvě významné novinky – vydají album a vyrazí s ním na turné. Zdroj: oficiální facebooková stránka kapely Mayhem

Severští blackmetaloví velikáni Mayhem zanedlouho vydají zbrusu nové album, v pořadí šestou studiovou desku pojmenovanou Daemon. Spolu s dalšími informacemi to oznámili na svém Facebooku. Mimoto uspořádají evropskou šňůru, která zahrnuje i Českou republiku.

Pět let uběhlo od poslední řadové desky Esoteric Warfare norských Mayhem. V srpnu kapela na svém oficiálním facebookovém účtu oznámila vydání šesté studiovky Daemon. Jedna z nejvýraznějších blackmetalových kapel mezidobí vyplnila především koncertováním, vydáním živáku De Mysteriis Dom Sathanas Alive (2016, vydání studiové desky 1994), které nahráli na švédském festivalu Black Christmas Festival, a vydáním remastrované verze druhého alba A Grand Declaration of War (2018, původní vydání 2000). V neposlední řadě samozřejmě připravovali nové album.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Album Daemon vyjde 25. října přes vydavatelství Century Media Records, s nimiž Mayhem podepsali smlouvu letos v květnu, a po devatenácti letech a čtyřech deskách tak opustili hudební vydavatelství Season of Mist. Celkem nabídne rovných deset písní. Daemon vznikalo hned na několika místech, jednotlivé party byly nahrány ve studiích ve Švédsku, Nizozemsku a Norsku. Produkce a mixingu se ujal Tore "Necromorbus" Stjerna, masteringu Thomas Johansson. Prozatím nebyl z desky vydán žádný singl.

Daemon – track list:
The Dying False King, Agenda Ignis, Bad Blood, Malum, Falsified And Hated, Aeon Daemonium, Worthless Abomination Destroyed, Daemon Spawn, Of Worms And Ruins, Invoke The Oath

 

 

Na konci října a celý listopad budou Mayhem trávit na cestách po Evropě a v rámci tohoto turné se dostaví i do České republiky. Konkrétně vystoupí v pátek 15. listopadu v Praze. Jako support vystoupí skupiny Gaahls Wyrd (v jejím čele stojí Kristian "Gaahl" Espedal, bývalý frontman Gorgoroth) a Gost. Vstupenky začínají na ceně 650 Kč a jsou stále k dispozici.

Další články

 • Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert

  Na pódiu klubu Nová Chmelnice se sešly dvě kapely, jež se před desítkami let podílely na formování svých žánrů. Zatímco Diamond Head počátkem osmdesátých let pomáhaly na svět nové vlně britského heavy metalu, Black Star Riders jsou následovníkem Thin Lizzy, jedné z nejvýznamnějších kapel rockové historie vůbec.

 • Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019 Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019

  Prahu navštívila na svém turné staronová hardrocková legenda. 

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };