Mayhem na podzim vydají desku Daemon a vyjedou na turné

Severští blackmetaloví velikáni Mayhem zanedlouho vydají zbrusu nové album, v pořadí šestou studiovou desku pojmenovanou Daemon. Spolu s dalšími informacemi to oznámili na svém Facebooku. Mimoto uspořádají evropskou šňůru, která zahrnuje i Českou republiku.

Mayhem ohlásili dvě významné novinky – vydají album a vyrazí s ním na turné. Mayhem ohlásili dvě významné novinky – vydají album a vyrazí s ním na turné. Zdroj: oficiální facebooková stránka kapely Mayhem

Pět let uběhlo od poslední řadové desky Esoteric Warfare norských Mayhem. V srpnu kapela na svém oficiálním facebookovém účtu oznámila vydání šesté studiovky Daemon. Jedna z nejvýraznějších blackmetalových kapel mezidobí vyplnila především koncertováním, vydáním živáku De Mysteriis Dom Sathanas Alive (2016, vydání studiové desky 1994), které nahráli na švédském festivalu Black Christmas Festival, a vydáním remastrované verze druhého alba A Grand Declaration of War (2018, původní vydání 2000). V neposlední řadě samozřejmě připravovali nové album.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Album Daemon vyjde 25. října přes vydavatelství Century Media Records, s nimiž Mayhem podepsali smlouvu letos v květnu, a po devatenácti letech a čtyřech deskách tak opustili hudební vydavatelství Season of Mist. Celkem nabídne rovných deset písní. Daemon vznikalo hned na několika místech, jednotlivé party byly nahrány ve studiích ve Švédsku, Nizozemsku a Norsku. Produkce a mixingu se ujal Tore "Necromorbus" Stjerna, masteringu Thomas Johansson. Prozatím nebyl z desky vydán žádný singl.

Daemon – track list:
The Dying False King, Agenda Ignis, Bad Blood, Malum, Falsified And Hated, Aeon Daemonium, Worthless Abomination Destroyed, Daemon Spawn, Of Worms And Ruins, Invoke The Oath

 

 

Na konci října a celý listopad budou Mayhem trávit na cestách po Evropě a v rámci tohoto turné se dostaví i do České republiky. Konkrétně vystoupí v pátek 15. listopadu v Praze. Jako support vystoupí skupiny Gaahls Wyrd (v jejím čele stojí Kristian "Gaahl" Espedal, bývalý frontman Gorgoroth) a Gost. Vstupenky začínají na ceně 650 Kč a jsou stále k dispozici.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 • Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

  Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.