22.04.2020 14:00

Mladí ladí stream nabízí večer v režii Top Dream Company

Top Dream Company Top Dream Company Zdroj: pořadatel koncertu

Pod hlavičkou Mladí ladí stream nabízí festival Mladí ladí jazz sérii čtvrtečních online koncertů, které probíhají díky platformě Zoom v interakci s publikem. Díky ní mají muzikanti možnost sledovat na obrazovce reakce svých fanoušků, ať jsou kdekoli, a dostane se jim tak zpětné vazby, která při streamovaných koncertech tolik chybí. Posluchači si mohou ve dnech izolace užít sdílený zážitek. Navíc mohou posílat oblíbené kapele vzkazy. Nejkreativnější z nich pořadatelé ocení festivalovou rouškou.

23. dubna od 18.00 hodin se tak nejen příznivci jazzu mohou těšit na vystoupení Top Dream Company. Jedenáctičlenná parta špičkových muzikantů pod vedením trumpetisty Petra Harmáčka zavalí online prostor pozitivní energií funku, soulu a groove. Následující čtvrtek 30. dubna vystoupí pianistka a skladatelka Kristina Barta s projektem Event Horizon. První květnový čtvrtek bude patřit kapele Hard To Frame, kterou formuje náklonnost k elektronickým tanečním stylům, jako jsou drum and bass, dubstep nebo breakbeat.

Na 14. května si chystají jinak hiphopoví Prago Union zcela mimořádný jazzový set. Na koncerty může každý přispět libovolnou částkou zakoupením virtuálního lístku v prodejní síti GoOut. Jako první vystoupil minulý týden Ondřej Pivec Organic Quartet, záznam koncertu je možné zhlédnout až do poloviny května.

 


 

 

Festival Mladí ladí jazz, který každým rokem ve své nápadité dramaturgii ukazuje, že jazz nemá hranice a je otevřen nejrůznějším hudebním žánrům a vlivům, by dle původních plánů měl nyní mířit do druhé poloviny. Většinu původně oznámených koncertů se pořadatelům podařilo přesunout na podzimní termíny. Samozřejmě za předpokladu, že je s ohledem na okolnosti bude možné realizovat. Stejně tak je snaha přesunout na podzimní termín sérii interaktivních koncertů Mladí ladí dětem s držitelem Grammy Oranem Etkinem. Informace budou průběžně aktualizovány na webových stránkách festivalu. Zakoupené vstupenky v tuto chvíli zůstávají v platnosti pro náhradní termíny.

„Sérií online koncertů i soutěží Jazzfruit chceme podpořit české hudebníky, kteří ve stávající situaci zůstali bez možnosti výdělku,“ dodává za organizátory Jan Gregar. Do online světa se letos totiž mimořádně přesouvá i soutěž Jazzfruit, ve které festival Mladí ladí jazz už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných žánrů. Soutěž je určena pro muzikanty do 35 let a uzávěrka přihlášek je 30. dubna.

Mladí ladí stream:

23. 4.   Top Dream Company

30. 4.   Kristina Barta Event Horizon

7. 5.     Hard To Frame

14. 5.   Prago Union + kapela

Mladí Ladí Jazz 2020 – zatím potvrzené nové termíny:

7. října / Jazz Club Tibet, Olomouc   Madison McFerrin (US)

8. října / Jazz Dock, Praha                  Madison McFerrin (US) / Kristína Mihaľová a Jakub  Šedivý

10. listopadu / Rock Café, Praha      The Lesson GK (US) / Jay Delver

27. listopadu / Jazz Dock                  Oran Etkin (US)

Bude upřesněno                               Moon Hooch (US)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.