17.09.2019 20:28

Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 

V poslední době kapely dávají fanouškům stále více možnost podílet se na financování vznikajícího projektu. Ne jinak tomu bylo i u kapely Mňága a Žďorp. Stejně jako u posledních dvou studiovek Made in China a Třínohý pes se Mňáze povedlo vybrat peníze na natáčení desky pomocí crowdfundingu. Fanoušci poslali pěkných 630 tisíc Kč. „Tenhle model nám vyhovuje a jak je vidět, fanouškům taky. Po těch třech kampaních už všichni ví, že držíme slovo. Nevykašleme se ani na loudaly, kteří si nedojdou na poštu balíček vyzvednout a pošleme jim ho znovu. Celé je to o důvěře,“ říká Fiala.

Když jsou peníze - jde všechno, říká se. Nahrávky vznikly ve studiu Sono, některé ze starších denoverzí, jiné nové letošní. Jak už název desky napovídá, ústředním tématem jsou vztahy. „Lásko, lásko je ne úplně vlídná rozchodová písnička, Atakdál je zase trošku skuhrací, ale řekl jsem si, že mám nárok na trochu přiblblé melancholie bez řešení na konci. A první singl Kanárci v klecích je o té vteřině, kdy někoho potkáte a všechno ve vaší osobní galaxii se změní a nedá se s tím vůbec nic dělat. Naštěstí. Láska je prostě nejvíc,“ přibližuje Petr Fiala. Kromě dvou coverů a závěrečného punkjazzového Svítáníčka má na triku všechny texty.


Kromě coveru songu J.A.R. Je to nejistý z alba Eskalace dobra je na albu ještě jedna předělávka, a to Sonet od Vladimíra Veita, který vyšel v sedmdesátých letech na desce Zakázaní zpěváci. Na Třecích plochách figuruje i řada hostů. Těmi stálými, kteří s kapelou v létě objeli i několik festivalů, jsou bývalý člen Buty klávesák Milan Nytra a zpěvačka Jitka Andrášková. Uslyšíte zde i Luboše Novotného z Druhé trávy a dechovou sekci kapely Brass Avenue.
Nová deska slibuje i nové turné - odstartuje na přelomu října a listopadu a obsáhne celkem 25 zastávek. Křest nové desky proběhne v Brně, Ostravě, Olomoouci a Praze, kde v Lucerna Music Baru Mňága odehraje dokonce koncerty dva. Po vánoční pauze pak turné bude pokračovat.
Rozpis koncertů najdete na stránkách kapely http://www.mnaga.cz/koncerty.php

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.