středa, 29 květen 2013 19:00

Mudhoney a Scrape Sound připravili společné oslavy

Napsal(a)
Mudhoney Mudhoney mudhoneysite.com

Pro všechny nerozvážné máme důležité info. Nevíte kam dnes večer vyrazíte? Zkuste Lucerna Music Bar, kde budou kultovní Mudhoney slavit čtvrt století existence společně s naší domácí promotérskou partou Scrape Sound. Ta je sice mladší, ale dvacet let jsou krásné kulatiny. Datum 29. května tak bude jistě památným dnem pro všechny zúčastněné.

Americkou grungeovou skupinu Mudhoney prakticky není třeba představovat. I když jejich desky nedosáhly takového komerčního úspěchu, jako v případě Nirvany či Pearl Jam, své místo u posluchačů si tato formace našla. Kapela byla založena v roce 1988 v Seattlu. Jejími zakládajícími členy jsou Mark Arm a Steve Turner, které doplňuje bubeník Dan Peters a kytarista Guy Maddison. Ten v roce 2001 nahradil Matta Lukina. V letošním roce Mudhoney vydali u spřízněného Sub Popu výbornou desku Vanishing Point. Tato v pořadí již devátá řadová deska jasně potvrzuje jejich aktuální formu, takže si je nenechte ujít.

Protože je koncert zároveň oslavou dvaceti let promotérské značky Scrape Sound, můžete se těšit také na speciální hosty. Velkým tahákem totiž bude pražská čtveřice Gnu, která hraje již od roku 1991. Jedná se o výjimečné vystoupení, protože členové Gnu aktuálně aktivně nefungují. Slovo dalo slovo a všichni souhlasili s jediným koncertem před Mudhoney a právě pro Scrape Sound. Úvodní tóny večera pak zajistí australská garážová skupina The Treatment od které můžeme očekávat energické zahájení oslav. Ať žijí Mudhoney a Scrape Sound. Gratulujeme!

 

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Sting zamíří do Slavkova u Brna Sting zamíří do Slavkova u Brna

  Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80. letech, se příští rok v létě vrátí do Evropy se svou koncertní show nazvanou My Songs. V červenci 2020 toto turné nemine ani Českou republiku.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };