Na Pohodu dorazí také okouzlující Bonobo

Obrovskou hudební lahůdkou se pro mnohé návštěvníky festivalu Bažant Pohoda 2013 stane Simon Green a jeho downtempový projekt Bonobo. Nezapomenutelný hudební zážitek zprostředkuje brilantní živá kapela s novým materiálem.

Simon Green - Bonobo Simon Green - Bonobo Zdroj: en.wikipedia.org

V roce 1991 založili DJové Matt Black a Jonathan More (společně tvoří projekt Coldcut) nezávislé hudební vydavatelství Ninja Tune. Mezi hlavní a nejznámější koně z této britské stáje patří například The Cinematic Orchestra, Amon Tobin (který také vystoupí na letošním ročníku festivalu Bažant Pohoda), The Herbaliser, Jaga Jazzist, Kid Koala a právě Bonobo. Smlouvu u tohoto labelu kapela podepsala v roce 2001 a první nahrávka pod hlavičkou Ninja Tune se jmenovala Dial 'M' for Monkey. Jednalo se však o druhou řadovku, protože debut Animal Magic vyšel u Tru Thoughts.

 

 

Největší úspěch Simon Green zaregistroval s deskou Days to Come z roku 2006, kdy se v podstatě z producenta vyhoupl na pozici lídra kapely. Tady by se slušelo vysvětlit, že název Bonobo (druh šimpanze) byl dříve pouze jeho umělecký pseudonym, ale dnes se již tento název používá pro označení celého projektu. Následující a doposud poslední plnohodnotné album Black Sands šlo v úspěšných šlépějích svého staršího bratra. Kritici, stejně jako fanoušci se rozplývali.

Bonobo v podstatě není tak úplně elektronická hudba, ale má blíže k moderní klasice, jazzu a world music s využitím nejmodernějších technologií v kombinaci s akustickými prvky. Před pěti lety Green a jeho ansámbl vystoupil na slovenském festivalu Wilsonic a v roce 2010 se pro změnu představil pražskému publiku v Lucerna Music Baru. Trenčínský festival Bažant Pohoda, který se letos koná v termínu 11. až 13. července, přivítá Bonobo se zcela novými skladbami. V termínu 1. dubna totiž vyjde velmi očekávaná deska The North Borders.

Napsal(a):

Zanechat komentář