25.09.2023 20:44

něco něco vydávají třetí album s jednoduchým názvem Třetí Doporučeno

něco něco něco něco Zdroj: oficiální promo kapely

O co lakoničtější název, tím silnější sdělení. Osm písní s českými texty pracuje s tématy empowermentu, mentálního zdraví nebo nesmyslnosti kultu mládí. Třetí je protknuto příběhy o hledání svého poslání, o boji se svými strachy a pochybami i čistou radostí, euforií a nalézáním důvěry v sebe sama.

Vše je umocněno osobním, ženským pohledem výhradní textařky, hudebnice a zpěvačky Alžběty Trusinové, která spolu s producentem a multiinstrumentalistou Tomášem Tkáčem kapelu něco něco tvoří. něco něco umně propojují naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou, aniž by hudební lehkost ubírala vážnosti slov. Dovedně střídají obrazotvornost a poetično s přímočarostí.

„Texty na desce Třetí jsou otevřenější než na předchozích dvou albech. Vždy jsem zpracovávala osobní témata, ale tentokrát jsem je nijak nezaobalila. Naservírovala jsem je stejnou syrovostí, s jakou je vnímám. V tom mi pomohly asi i lekce zpěvu, díky nimž jsem si jistější v projevu. Mám tak sílu zpívat i o věcech, které bych jinak veřejně sdílet nedokázala,” říká Alžběta Trusinová.

Třetí čerpá z osmdesátkového synth popu i post-punku, míří ale směrem k moderní elektronické produkci. Středobodem všeho je víc než kdy předtím v kapelní tvorbě písnička samotná, důraz je kladen na jasné sdělení. Výsledkem je deska se sebevědomým tahem na branku.

„Myslím, že se naše hudební a osobní partnerství dobře doplňuje. Tím, že spolu trávíme čas mimo kapelu, máme možnost vše neustále probírat a posouvát tak celou věc dál. Základ desky vždycky vznikne na intenzivním soustředění někde na chalupě v přírodě. Máme podobný pohled na věc a na většině textových i hudebních nápadů se shodneme,” popisuje spolupráci Tomáš Tkáč.

Třetí vznikalo ve studio Golden Hive, o produkci a mix se postaral sám Tkáč, za masterem stojí Gaex. Na bicí hostoval Václav Švestka ve skladbách Signály, Chvilka, Co vlastně chceš II, Hranice a Sobecká a Jakub Švejnar ve skladbách Obrysy a Letní den. Na basu doprovázel Samuel Kuba ve skladbě Letní den a harfa v podání Hedviky Mousa Bacha zazněla tamtéž.

Brněnský křest proběhne 3. 10. v Kabinetu Múz, jako host vystoupí elektro queer projekt Wheel Cherry. Pražský křest odehrají společně s Palmou a kapelou v Kasárnách Karlín 19. 10. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut. Podpořit vydání Třetí na CD a vinylu mohou fanoušci v crowdfundingové kampani na Donio, za odměnu si mohou vybrat fyzické nosiče alba s věnováním, trička, tílka, text na přání, soukromý koncert nebo doživotní vstup na koncerty zdarma.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.