Nightwish vystoupí na Masters of Rock 2015 Doporučený

Finská skupina Nightwish v čele se zpěvačkou Floor Jansen vystoupí na Masters of Rock 2015. Představí zde prozatím nepojmenované album, které vyjde na jaře příštího roku.

Finská skupina Nightwish vystoupí v roce 2015 na festivalu Masters of Rock Finská skupina Nightwish vystoupí v roce 2015 na festivalu Masters of Rock Zdroj: Nightwish.com

Pořadatelé festivalu Masters of Rock vytahují další eso z rukávu. Tím, kdo příští rok vystoupí po boku mezinárodní vlčí smečky Powerwolf, německých Gamma Ray, Finů ze Sonaty Arcticy či švýcarské skupiny Gotthard, nebude nikdo menší než fenomenální (a v posledních letech personálními změnami zmítaná) kapela Nightwish.

Legendární finské seskupení, jehož hlavní tváří se v minulém roce stala ex-zpěvačka skupiny After Forever Floor Jansen, na jaro příštího roku plánuje vydání doposud nepojmenované desky, která již nyní patří k nejočekávanějším a zároveň nejdiskutovanějším novinkám.

Nebývalá pozornost je albu věnována především proto, že se stane prvním vydavatelským počinem, který bude mít na svědomí současná sestava. Ta se přitom dala dohromady během šňůry Imaginaerum World Tour poté, co dnes již bývalá zpěvačka skupiny, Švédka Anette Olzon, svůj post opustila.

 

 

Vizovický festival se tak ke dnešnímu dni stal prvním festivalem, jehož pořadatelům skupina potvrdila svou účast a jehož fanoušci se tím pádem připojí k těm, kteří již v létě roku 2015 naživo uslyší zcela nové písně z v pořadí již devátého alba, které (ať s těmi či onými zpěvačkami) vyšlo pod hlavičkou Nightwish.

"Jsme velmi šťastní, že Masters of Rock je naším prvním potvrzeným festivalem pro příští rok. Vždy zde rádi hrajeme, těšíme se na skvělé české publikum! Taky se těšíme, až si užijeme jedinečné festivalové zázemí, potkáme se s přáteli. Milujeme zdejší posezení v zákulisí obklopené šatnovými kontejnery,” okomentoval celou situaci zpěvák a klávesista Tuomas Holopainen.

Vstupenky na festival Masters of Rock jsou dostupné již od září letošního roku. Lístky z edice, která je k dostání v těchto dnech, přitom cenově vychází zhruba na 950 korun.

Zanechat komentář