středa, 27 leden 2016 22:37

Novou kytaristkou Evanescence je Jen Majura

Napsal(a)
Jen Majura nyní září v řadách Evanescence Jen Majura nyní září v řadách Evanescence Zdroj: Oficiální facebookový profil Jen Majura

Americká formace Evanescence zveřejnila v srpnu loňského roku zprávu o změnách v sestavě. Po téměř 12 letech, 2 albech a nespočtu koncertů po celém světě, kapelu opustil kytarista Terry Balsamo. Toho v kapele nahradila Jen Majura známá z Equilibrium a Knorkator. Jak se její jméno vůbec objevilo na seznamu kandidátů na Balsamovo místo?

"Nemám ponětí, jak se to stalo. Ne, vážně... Moje jméno bylo nějak doporučeno mým kamarádem Alexem Skolnickem z Testament a Davem Eggarem –ten je známý jako velmi dobrý cellista a také je hudebníkem pracujícím v New Yorku. A najednou tu na mě vyskakoval tento email: Máš zájem se přidat...?" To Majurové jen vyrazilo dech a nemohla zprávě uvěřit. O tři dny později už seděla v letadle mířícího do New Yorku. Tam se setkala s Amy Lee, holky daly řeč a dílo bylo dokonáno, Jen Majura se stala novým členem Evanescence.

Amy Lee ani nechtěla, aby jí kytaristka předvedla své dovednosti. "Vím, že umíš hrát. Viděla jsem spoustu tvých videí. A znám tvoje životní zkušenosti a koncertuješ po světě... Jen přileť a dáme si nějaké jídlo a popovídáme si," odpověděla na Jeninu otázku, jestli si má s sebou přivézt kytaru a jestli bude konkurz.

V momentě, kdy tato zpráva vyšla oficiálně, byla Jen Majura ve Švédsku na kytarovém táboře. "Byla jsem uprostřed ničeho, jen jezero a 30 kytaristů a můj telefon nepřestával blikat od příchozích emailů. Přicházely mi tuny emailů každý den," říká kytaristka o okamžiku, kdy se o tom dozvěděli ostatní. Většina zpráv obsahovala gratulace k přijetí do řad Evanescence. Jen přiznala, že si přišla, jako kdyby měla narozeniny.

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };