pondělí, 11 listopad 2019 12:50

Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

Napsal(a)
Na koncert Ozzyho Osbourna si musíme ještě rok počkat. Na koncert Ozzyho Osbourna si musíme ještě rok počkat. Zdroj: Live Nation

Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

Kariéra Black Sabbath se úspěšně uzavřela a všichni byli v očekávání, co dalšího má Ozzy Osbourne v plánu. Tvrdil, že se do důchodu rozhodně nechystá a přemýšlí nad možností nové studiovky. Později se spojil se starým kumpánem Zakem Wyldem a následně ohlásili poslední světové turné. Loni v létě je cesta zavedla i na pražské letiště v Letňanech.

Nutno podotknout, že to není poprvé, co slavný zpěvák plánuje koncertní kariéru ukončit. Už v roce 1992, po vydání alba No More Tears, vyrazil na šňůru s názvem No More Tours Tour, jež měla být jeho poslední, aby se po třech letech vrátil v plné síle. Vzhledem k tomu, že mu v prosinci bylo 70 let, se něco podobného asi už očekávat nedá, pravdou ale je, že u tohoto čertíka člověk nikdy neví.

"Nechci končit, víte," prohlásil nedávno. "Je to největší láska mého života. Když v rock 'n' rollu dosáhnete určitého věku, lidi začnou říkat věci jako: 'Tohle už musí být jeho poslední turné,' nebo 'Příští úterý musíš přijít na koncert, protože potom už určitě skončí.' Až budu končit, poznáte to, věřte mi, poznáte to!"

 

 

Ozzy zdravotní výpadek využil tím nejlepším možným způsobem, k tvorbě nové muziky. Dle jeho vlastních slov byl do nahrávání tak hrr, že měl hotovo během několika dní. Vždyť poslední řadovka Scream vyšla v roce 2010. Nová deska, nesoucí jméno Ordinary Man, vyjde v lednu, tedy takřka deset let po svém předchůdci. Důležitý post kytaristy tentokrát připadnul producentovi Andrewovi Wattovi, basu nahrál Duff McKagan z Guns'n'roses a bicí Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers. První ukázka už je na světě a nese název Under the Graveyard.

S Judas Priest to už také vypadalo poměrně nahnutě. Koncem roku 2010 ohlásilli, že po 40 letech v hudebním businessu je na čase odejít do důchodu a začali plánovat rozlučkové turné. Jenom o pár měsíců později už ale ohlásili přípravy nového alba. Do penze se nakonec odebral jenom kytarista K. K. Downing. Na jeho místo naskočil o generaci mladší Richie Faulkner, čímž se Judas Priest nečekaně revitalizovali a začli žít novým životem. Nově nalezená energie se promítla i do řadovek Redeemer of Souls z roku 2014 a loňské Firepower. Parkinsonova nemoc donutila k odchodu i druhého kytaristu Glena Tiptona, ale zbytek kapely již slibuje další album. Turné s Ozzym Osbournem bude součástí oslav padesátého výročí působení Judas Priest na hudební scéně.

Další články

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };