10.06.2013 15:30

Ojedinělý koncert Dead Western proběhne v Bajkazylu

Koncerty na poslední chvíli bývají obdařeny zvláštním kouzlem. Jinak tomu nebude ani v případě jediného tuzemského koncertního vystoupení amerických Dead Western, který se uskuteční 11. června v žižkovském Bajkazylu.

Za tajemným názvem tohoto svébytného písničkářského projektu se skrývá folkový hudebník a výtvarník Troy Mighty. Pod hlavičkou Dead Western má na svém kontě již tři desky. Poslední nahrávka z loňského roku se jmenuje Everything, Eternally a vyšla stejně jako průlomové album Suckle at the Supple Teats of Time (2010) na labelu Discorporate Records. Bez povšimnutí by nemělo zůstat ani Soften Your Screams Into Sings z roku 2008. V případě zájmu můžete všechny tyto nahrávky pořídit na bandcampu.

Spojnice mezi jednotlivými deskami je jednoduchá a zároveň velmi uhrančivá. Jedná se o Troyův neuvěřitelně hluboký vokální projev, který navíc podporuje coby multiinstrumentalista kytarou, baskytarou a dalšími nástroji. Do téhle party navíc patří Anup Kishore Pradhan s baskytarou, Kevin Corcoran coby perkusista a vše uzavírá Caley Monahon-Ward, který hraje na violu. Pokud chcete vidět, jak to vše funguje dohromady, zavítejte 11. června do příjemného prostředí žižkovského Bajkazylu, kde Dead Western zahajují své aktuální evropské turné.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.