24.02.2014 23:36

Scott Kelly and the Road Home zahrají v Pilotu

Scott Kelly Scott Kelly Zdroj: neurotrecordings.com

Scott Kelly se k nám vrací pravidelně a rád. Loni v létě zahrál s Neurosis v LMB, na konci roku přivezl projekt Corrections House do Pilotu a 26. února dorazí do Prahy Scott Kelly and the Road Home. Místem činu se opět stane Klub Pilot.

Zmrzlý a zasněžený Točník v lednu 2010. Pak budova Starého purkrabství na Vyšehradě. A v roce 2012 opuštěná kaple v Liběchově. Scott Kelly, kytarista a zpěvák kultovních Neurosis, se na třech dosavadních sólových koncertech v Česku vždy představil na netradičních místech. Tentokrát Kelly zahraje 26. února v klubu Pilot spolu s doprovodem v podobě The Road Home, složeného z dalšího člena Neurosis Noaha Landise (klávesy, samply, kytara) a Grega Dalea. Předkapelou bude české duo Kall.

Podívejte se také, jak v Praze zahráli Neurosis a Corrections House

Sólové desky Scotta Kellyho (ta poslední vyšla pochopitelně na Neurot Recordings v roce 2012 pod názvem „The Forgiven Ghost In Me“) dosahují bez nadsázky téměř stejné intenzity jako alba Neurosis – ale za použití zcela opačných výrazových prostředků. Minimalistická akustická kytara, Scottův „nahý“ chraplavý hlas, střídmé aranže... Tam, kde Neurosis cloumají celým vesmírem a rvou ze země kořeny času, tam Scott Kelly nabízí dusivou prázdnotu a temný spánek. „Tahle Scottova deska je přímo z jeho srdce,“ říká Noah Landis. „Dělám s ním hudbu přes dvacet let: v Neurosis, Tribes of Neurot, Blood and Time a teď v The Road Home. A můžu říct, že hrát ty skladby je pro mě neuvěřitelně silná zkušenost.“ Je to vůbec poprvé, co s sebou Scott Kelly na turné bere i muzikanty, kteří na jeho sólových deskách spolupracovali. „Od té chvíle, co jsem se před mikrofon poprvé postavil sám a bez kapely, jsem snil o tomhle turné. My tři jsme na pódiu jako jedno tělo, sdílíme stejné písně a stejnou bolest.“ A věřte, že Scott Kelly je jeden z mála lidí, kteří skutečně vědí, o čem mluví a zpívají...

[tisková zpráva pořadatele]

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.