23.03.2020 7:00

VIDEO: Skupina Deep Purple připravuje další „poslední“ desku Doporučeno

Někdy se to holt přihodí. Proč tento drobný protimluv ovšem řešit, když je to koneckonců dobrá zpráva. V červnu tohoto roku legendární hard rockoví dinosauři představí svoji v pořadí již jednadvacátou desku. Nyní máte možnost si poslechnout a taktéž zhlédnout video k prvnímu singlu - Throw My Bones! 

Kapela Deep Purple vznikla v roce 1968 v anglickém Hertfordu. Jedna z nejznámějších rockových legend vznikla spojením hudebních mágů Jona Lorda a Ritchieho Blackmora. Jejich hudba byla zpočátku kombinací rockových prvků s klasickou hudbou. Vedle skupin Led Zeppelin a Black Sabbath jsou považováni za zakladatele hardrocku. Do současné doby kapela vydala 20 studiových alb, mezi kterými najdeme zásadní desky jako Deep Purple In Rock, Fireball nebo Machine Head. Během bezmála 46 let se v Deep Purple vystřídalo mnoho zvučných jmen z hudební scény. Jmenujme například Davida Coverdalla, Glena Hughese nebo Joea Satrianiho. V současné době skupinu tvoří Ian Gillan - zpěv, Steve Morse -  elektrická kytara, Roger Glover - baskytara, Ian Paice - bicí a Don Airey - klávesy.

Právě chystané jednadvacáté album vzbudilo ovšem nyní velký zájem. Kapela poslední roky koncertovala v rámci turné „Long Goodbye“ a během něj prezentovala svou desku Infinite. Ohlášení nového alba je tak více než překvapivé. Produkovat ho bude stejně jako předchozí dva počiny Bob Ezrin, muž jenž je spojen i s takovými jmény jako Alice Cooper či Pink Floyd.

 

 

Nová deska se bude jmenovat Whoosh! a vyjde již 12. června! Novinkové album navíc vyjde jak na CD tak i na vinylu. V rozšířené edici bude navíc obsahovat i DVD záznam z koncertu z festivalu Hellfest z roku 2017. Deep Purple rovněž odtajnili názvy písníček: Throw My Bones, Drop the Weapon, We’re All the Same in the Dark, Nothing at All, No Need to Shout, Step by Step, What the What, The Long Way Round, The Power of the Moon, Remission Possible, Man Alive, And the Address, Dancing in My Sleep. Na ukázky si ovšem zatím ještě musíme počkat.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

 

Skupina zároveň ohlásila turné k novému albu, takže můžeme doufat, že by Českou republiku mohla skupina rovněž zahrnout do svého kalendáře, neboť, jak sama kapela několikrát už řekla, patříme k jejich nejoblíbenějším destinacím i vzhledem k vyprodanosti koncertů.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.