středa, 14 srpen 2019 13:40

Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

Napsal(a)
Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Zdroj: oficiální webové stránky univerzity

Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

The University of Newcastle v Novém Jižním Walesu nabízí případným zájemcům doktorské studium v oblasti heavymetalové kultury. Program řídí Simon Springer, který je zároveň profesorem humánní geografie a ředitelem Centra městských a regionálních studií, a mimoto (nepřekvapivě) nadšeným fanouškem metalu.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Doktorský program sociální geografie heavy metalu rozebírá heavy metal jako celosvětový fenomén, který reprezentuje kulturní trend v posledních čtyřiceti letech. Vzniklé heavymetalové subžánry zkoumá jako subkultury z nejrůznějších pohledů.

Deadline přihlášek je 15. srpna, úspěšní žadatelé budou o studiu informováni v září, přičemž samotné studium započne v následujícím akademickém roce. Program ovšem nebude zadarmo. Nicméně škola nabízí dvě plně hrazená stipendia pro místní studenty anebo jedno pro mezinárodního studenta. Činí 27 596 australských dolarů za rok (v tuto chvíli je 1 australský dolar zhruba 16 korun). Zájemci o studium musí mít ideálně magisterský titul, a to v oblasti geografie, sociologie, mezinárodních studií, mediálních studií, politologie a podobných specializací.

Další články

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };