Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Zdroj: oficiální webové stránky univerzity

The University of Newcastle v Novém Jižním Walesu nabízí případným zájemcům doktorské studium v oblasti heavymetalové kultury. Program řídí Simon Springer, který je zároveň profesorem humánní geografie a ředitelem Centra městských a regionálních studií, a mimoto (nepřekvapivě) nadšeným fanouškem metalu.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Doktorský program sociální geografie heavy metalu rozebírá heavy metal jako celosvětový fenomén, který reprezentuje kulturní trend v posledních čtyřiceti letech. Vzniklé heavymetalové subžánry zkoumá jako subkultury z nejrůznějších pohledů.

Deadline přihlášek je 15. srpna, úspěšní žadatelé budou o studiu informováni v září, přičemž samotné studium započne v následujícím akademickém roce. Program ovšem nebude zadarmo. Nicméně škola nabízí dvě plně hrazená stipendia pro místní studenty anebo jedno pro mezinárodního studenta. Činí 27 596 australských dolarů za rok (v tuto chvíli je 1 australský dolar zhruba 16 korun). Zájemci o studium musí mít ideálně magisterský titul, a to v oblasti geografie, sociologie, mezinárodních studií, mediálních studií, politologie a podobných specializací.

Napsal(a):

Zanechat komentář