Twisted Sister po turné s Mikem Portnoyem skončí

Dne 20. března tohoto roku obletěla celý hudební svět smutná novina. A.J. Pero, bubeník legendárních Twisted Sister pravděpodobně v důsledku infarktu navždy opustil koncertní pódia. Ihned se vyrojily spekulace jaká, že bude budoucnost jednoho z nejvýraznějších seskupení osmdesátých let.

A.J. Pero zemřel na turné s kapelou Adrenaline Mob A.J. Pero zemřel na turné s kapelou Adrenaline Mob Zdroj: Twistedsister.com

Několik dní jeho spoluhráčům z Twisted Sister trvalo, než přišli s odpovědí. Nyní je již ale tato otázka zodpovězena. "Během našich letošních vystoupení uctíme A.J.ovu památku. Profesionální bubeník, který je zároveň naším dobrým přítelem, zaujme pro tuto příležitost jeho místo. To nám umožní dostát našim koncertním závazkům a hlavně učinit důležitá rozhodnutí, týkající se naší budoucnosti," prohlásil kytarista Jay Jay French ve svém blogu. Zatímco zpěvák Dee Snider naznačoval, že kapela bude pokračovat, Jay Jay se v rozhovorech vyjadřoval spíše skepticky.

Po nedávném oznámení je tedy již vše objasněno. Výše jmenovaným bubeníkem není nikdo jiný, než Mike Portnoy, známý především díky svému působení v Dream Theater. Twisted Sister s jeho pomocí odehrají nejdříve dvě benefiční vystoupení na podporu Perovy rodiny - první z Las Vegas bude zvěčněno na živém CD/DVD. Dále kapela odehraje již nasmlouvané koncerty pro letošní rok a v roce 2016 vyrazí na rozlučkové turné pod názvem "Forty and F**k It".


Twisted Sister se proslavili v osmdesátých letech, kdy těžce bodovali především svým třetím albem Stay Hungry. Byli také pionýry v oblasti hudebních videoklipů. Videa k jejich největším hitům We're Not Gonna Take It a I Wanna Rock znamenala ve své době revoluci na tomto poli a pomáhala utvářet tvář MTV. Po rozpadu v roce 1988 se dali znovu dohromady až v roce 2001, původně pouze kvůli benefičnímu vystoupení po 11. září. Reunion se ale nakonec protáhl až do současnosti, i když jedinou novou nahrávkou bylo vánoční album A Twisted Christmas z roku 2006. V roce 2011 se Twisted Sister poprvé představili i v ČR, když vystoupili na vizovickém Masters of Rock.

Napsal(a):

Zanechat komentář