V kostele vám zima nebude. Zrní hlásí vyprodáno!

Vánoční koncert Zrní v pražském (a vytápěném) kostele sv. Šimona a Judy je beznadějně vyprodán. Program zahájí sváteční blok slam poetry a poezie, následně zahraje host Václav Koubek a vše završí vystoupení kapely Zrní.

Zrní Zrní Zdroj: facebook.com

Přesně rok po natřískaném Paláci Akropolis, kde proběhl křest úspěšného alba Soundtrack ke konci světa, má podobný osud i speciální vánoční koncert v kostele sv. Šimona a Judy, který se uskuteční 21. prosince. Koncert je již vyprodán.
Kostel, který je vytápěn, bude otevřen od šesti hodin večer a vzhledem k netradičnímu prostředí, vystoupení i menšímu foyer pořadatelé prosí a žádají návštěvníky o brzký příchod, nejen proto, že koncert začne přesně v půl osmé večer, ale od půl sedmé večer proběhne poetický blok: „Aby se lidé, kteří přijdou na šestou, nenudili, vznikl spontánní nápad uspořádat vystoupení kamarádů, jakousi sváteční chvilku poezie. Návštěvníci tak budou mít šanci vidět slam poetry Bohdana Bláhovce, recitaci a autorské čtení Kuby Čermáka a dalších spřízněných duší kapely,“ uvádí za pořadatele Tomáš Paleta z APPLAUSE booking a dodává: „Tento koncert vyžaduje speciální opatření, potřebujeme, aby lidé přišli dřív než je zvykem při klasickém klubovém koncertu, aby se foyer neucpalo, návštěvníci nečekali nebo nemrzli venku, proto věříme, že nám fanoušci kapely vyjdou vstříc, poetický blok je naladí a celá akce proběhne v klidu.“ Hostem je Václav Koubek a samotný koncert začne v půl osmé večer.

Přečtěte si také Vánoční Zrní v kostele

Kapela Zrní se rozhodla, že udělá vánoční koncert pro své skalní fanoušky, který bude mít nezapomenutelnou atmosféru. Proč si kapela vybrala kostel sv. Šimona Judy vysvětluje zpěvák Jan Unger: „Před pár rokama jsme si s klukama udělali šňůru po kostelících a kostelech na Moravě a byl to velkej zážitek. Kouzelnej. Zahrát v kostele citlivě, souznít s ním. Je obtížný udělat si dobrej zvuk, nebojovat proti, ale naopak s těma klenbama spolupracovat. Hrát s nima. Těšíme se na tu atmosféru.“
S unikátním prostorem je spojená i omezená kapacita, protože koncert bude i částečně na sezení. Jak je vidět, Zrní se tímto výběrem přesně trefili do vkusu svých fanoušků a koncert je tak téměř tři týdny před termínem naprosto vyprodaný. Kapela zvažovala přidat následující den druhý koncert, ale kostel nebyl bohužel k dispozici. Další šanci poslechnout si Zrní v Praze budou mít fanoušci 4. března 2014, kde jako hosté zahrají slovenští Korben Dallas.

[tisková zpráva pořadatele]

 

 

Napsal(a):

Zanechat komentář