Nová deska Lamb of God se blíží

Heavymetalová kapela Lamb of God po pěti letech od poslední studiové desky hlásí příchod jubilejní desáté řadovky. 

Lamb of God k albu chystají turné. Do Česka se s ním však nevypraví. Lamb of God k albu chystají turné. Do Česka se s ním však nevypraví. Zdroj: oficiální facebookové stránky Lamb of God

Americká metalová kapela Lamb of God, která se po jistý čas jmenovala Burn the Priest, brázdí pódia s dvěma přestávkami už šestadvacet let. Za tu dobu tato pětice vydala spoustu materiálu a v letošním roce svoji diskografii obohatí o další kousek. Kapela s novými písněmi přišla po pěti letech od poslední desky VII: Sturm und Drang.

Eponymní desáté studiové album vyjde 8. května a nabídne celkem deset skladeb. Desku zdobí i dva hosté, v písni Poison Dream se s frontmanem a zpěvákem Randym Blythem střídá Jamey Jasta (Hatebreed, Kingdom of Sorrow) a v Routes hostuje Chuck Billy (Testament). Produkci zaštítil Josh Wilbur (Korn, Megadeth, Gojira, Trivium). Album vyjde přes labely Epic Records a Nuclear Blast. Lamb of God na desku lákají ochutnávkou z alba, singlem Checkmate.

 

 

Nadcházející album je první deskou, na které už nepracoval bubeník a jeden ze zakládajících členů Chris Adler, který v loňském roce z kapely odešel.

Lídr skupiny Randy Blythe pro magazín Kerrang! prozradil, že je nová deska Lamb of God politická. Není ale o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Album se soustředí na světovou politiku v obecném měřítku. „Nemohu psát o Trumpovi a jeho vládě, protože se velmi rychle mění. A když se podíváte na Spojené království a Brexit, tam se taky všechno rychle vyvíjí, takže by bylo zbytečné psát o jednom konkrétním politickém tématu. Chtěl jsem se zaměřit na širší pohled na naši společnost,“ říká o textech zpěvák.

Lamb of God k desce chystají turné, na které plánují vyjet už příští měsíc. Na konci března startuje evropská šňůra po boku kapel Kreator a Power Trip, která skončí o měsíc později. Kapela se v Česku nezastaví, nejbližší koncertní zastávky jsou v Německu a Polsku. Začátkem června s novinkovým albem navštíví svoji rodnou půdu, kde s ním budou s přestávkami koncertovat až do listopadu a na pódiu se vystřídají se skupinami Megadeth, Trivium a In Flames.

Lamb of God - tracklist

Memento Mori, Checkmate, Gears, Reality Bath, New Colossal Hate, Resurrection Man, Poison Dream feat. Jamey Jasta, Routes feat. Chuck Billy, Bloodshot Eyes, On the Hook

Napsal(a):

Zanechat komentář