Zemřel Christopher Lee

Že zemřel sir Christopher Lee už jste si možná všimli. Chtěl bych se zmínit o jedné jeho rovině, která není až tak známá a která přesně zapadá do hudební sféry působnosti musicweb.cz.

Christopher Lee Christopher Lee Zdroj: www.bbc.co.uk

Sir Christopher Lee je znám především jako herec. Proslavil se už v 50. letech jako Dracula, ale v poslední době je znám rolí hraběte Dooku z Hvězdných válek a především jako Saruman z Pána prstenů. Zde jeho krásný hluboký, sytý až mystický hlas při pronášení zaklínadel skutečně vyvolával dojem, že je schopen strhnout kus hory.

Když svého času skupina Rhapsody of Fire hledala nového vypravěče, povedlo se jim ulovit Christophera Leeho, který převzal tuto roli od alba Symphony of Enchanted lands.

 

 

Tato spolupráce jim ale nestačila. Na albu se nacházela i píseň Magic of the Wizard's Dream, kterou vydali i jako bonus, kde zpíval Fabio Lione spolu s Christepherem Lee. A musím říct, že tento duet jim velmi slušel.

 

 

S jídlem roste chuť a Christophera Lee metal zaujal natolik, že vydal několik metalových alb. Začalo to albem Sings Devils, Rogues & Other Villains (From Broadway to Bayreuth and Beyond), pak deskami Revelation, Charlemagne: By the Sword and the Cross, Charlemagne: The Omens of Death a poslední bylo EP Metal knight, které už do plného alba přetavit nedokázal. V letech 2012-2014 vydal také singly s metalovými předělávkami vánočních písní.

 

 

Saruman už nezazpívá. R.I.P. sire Christophere.

Napsal(a):

Zanechat komentář