12.06.2016 22:35

Zemřel George Voinovich, otec myšlenky Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu

Dne 12. června 2016 zemřel v úctyhodných 79 letech George Voinovich. Člověk, který se zasloužil o postavení dnes velmi populární a uznávané Rock and Roll Hall of Fame and Museum v americkém Clevelandu.

George Voinovich v době, kdy byl starostou a guvernérem Clevelandu neúnavně bojoval o označení Clevelandu jako rodiště rock and rollu. ,,George Voinovich byl vizionář, který se zasloužil o postavení Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu, udělal z ní kulturní ikonu a položil základ muzea i jako ekonomickou podporu pro Ohio. Upřímnou soustrast rodině za tuto nesmírnou ztrátu." uvedla Rock and Rollová síň slávy na facebookovém profilu.


Základní kámen budovy byl postaven v roce 1993 a o dva roky později, 2. září 1995, byla nová hala otevřena. Dnes je Rock and Roll Hall of Fame and Museum celosvětově známá a velmi uznávaná hudebníky a hudebními producenty. Každoročně jsou do Síně slávy uváděni a přijímáni hudebníci a osoby, které značně přispěli k rozvoji rocku. Přijetí do Síně slávy značí prestiž a uznání.


Mezi prvními byly přijeti Chuck Berry, James Brown či Elvis Presley a to již v roce 1986. Naopak posledními členy Síně jsou například Green Day, Joan Jett & The Blackhearts nebo Lou Reed (2015).

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.