neděle, 02 listopad 2014 10:01

Zpěvák Static-X Wayne Static zemřel ve věku 48 let Doporučený

Napsal(a)
Zpěvák americké skupiny Static-X Wayne Static zemřel ve věku 48 let Zpěvák americké skupiny Static-X Wayne Static zemřel ve věku 48 let Zdroj: Facebookový profil skupiny Static-X

V noci na dnešek obletěla metalový svět smutná zpráva. Ve věku 48 let zemřel zpěvák, mozek kapely a rovněž jeden ze zakladatelů skupiny Static-X Wayne Static. Bližší informace o jeho smrti prozatím nejsou známy. 

Wayne Static, vlastní jméněm Wayne Richard Wells, se narodil 4. listopadu 1965 a za necelé dva dny by se dožil devětačtyřiceti let. Oslavit své narozeniny s rodinou a přáteli  již bohužel nestihne. 

Wells se narodil ve čtyřtisícovém městě Muskegon v americkém státě Michigan a již velmi brzy se přestěhoval do města Shelby, které až do dnešních dní považoval za své domovské město. Poslední roky svého života poté společně s ostatními členy kapely strávil ve městě Burbank ve slunné Kalifornii. 

Muzikantem byl již od útlého mládí. Ve svých třech letech poprvé dostal do ruky kytaru a jen o čtyři roky později již tuto dětskou hračku vyměnil za skutečný nástroj. Od té doby ji prakticky nedává z ruky. V pozdějším věku nastupuje na univerzitu v Michiganu, kde patří k nejtalentovanějším žákům, studia však velmi brzy zanechá, neboť mu nezbývá čas na to podstatné - muziku. 

Není zřejmě překvapením, že Static-X rozhodně nebyla první Wellsova kapela. Nejprve účinkoval v kapele Deep Blue Dream, o několik let později rozjíždí skupinu Black Diamond, s níž oprašuje tvorbu mnohem slavnějších Kiss. Až v roce 1994 nastává v jeho hudební kariéře zlomový okamžik. V tomto roce totiž společně s Kenaem Jayem zakládá evildiscoindustrial metalovou skupinu Static-X, s níž vydává sedm studiových alb a která ač nikdy pořádně nedoceněná hudebními kritiky nachází své fanoušky po celém světě. 

Wayne Richard Wells téměř nejedl maso, před mlékem dával přednost pivu a whiskey značky Crown Royal a doma měl pět koček a dva psy (a krysy ve sklepě, jak sám zdůrazňoval). Když se nevěnoval muzice, věnoval se terénním automobilům, které se staly jeho velkou vášní. Byl fanouškem filmu Planeta opic či seriálu Přátelé. V roce 2007 opustil svou dlouholetou přítelkyni Vanessu a jen o necelý rok později se oženil s bývalou pornoherečkou Terou Wray, jejíž iniciály si také nechal vytetovat na předloktí. 

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };