29.08.2023 15:35

Foto: Festival Miku-LOVE, Amfiteátr Mikulov, 25.-26.8.2023 Doporučeno

Monika Načena na festivalu Miku-LOVE  25. srpna 2023 Monika Načena na festivalu Miku-LOVE 25. srpna 2023 Foto: Zbyněk Zácha/musicweb.cz

Populární festival nepopulární hudby - tak jej kdysi nazval a založil Romek Hanzlík. Původní název Eurotrialog se změnil na současný Miku-LOVE a letos se odehrál již neuvěřitelný 20+3. ročník! Vyjmenovat všechny kapely a účinkující opravdu nelze, kdo chtěl, tak přišel a slyšel.

Z těch českých jmenujme alespoň skvělé duo Tara-Fuki, zahrál i maskovaný hudebník Kittchen, skupina Rajtaraj akustický a živelný etnošraml, známé kapely Laďě, Prouza či Dunaj a vynikající Monika Načeva & Zdivočelí koně.

A z těch zahraničních "taháků" např. duo Song from Utopia, japonský alternativní bubeník Tatsuya Yoshida a trochu bláznivá dívčí kapela z Islandu Gróa.

Sobotní večer ukončil unikátní koncert připomínající deset let od smrti Filipa Topola, zpěváka, pianisty, skladatele, textaře a frontmana Psích vojáků. Známé písně této legendární kapely zazněly na festivalu naživo v podání osmnáctičlenného hudebního souboru Agon Orchestra s původním zpěvem Filipa Topola. Tak to byl opravdu nevšední a úžasný zážitek!

A vyšlo to přesně - za příchodu silného větru a bouřky doznívaly poslední tóny, pořadatelé začali chytat létající plachty a návštěvníci se museli navrátit z hudebních výšin do mokré reality, aby se úprkem zachránili před tou slotou!

Skvělý a netradiční festival vám přiblížíme naším fotoreportem, bylo to parádní a příště přijeďte se bavit na festival do krásného Mikulova i vy!

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.