Foto: Koncert proti konci světa, Klub Fléda, Brno, 20. 12. 2012

Konec světa nebude! V tomto duchu se nesla série benefičních koncertů, které se uskutečnily během včerejšího večera. Pod hlavičkou Koncertu proti konci světa se v Praze, Brně a Ostravě představily špičky české hudební scény. V Brně vystoupili Tata Bojs, Pavel Šporcl či Mandrage.

Tomáš Hanák a Květa Fialová Tomáš Hanák a Květa Fialová Foto: Tereza Ticháčková, musicweb.cz

Čtvrteční Koncert proti konci světa začal v mnoha ohledech netradičně. Obvyklou koncertní osmou hodinu večerní nahradila hodina devátá a i brněnský klub Fléda, který v nedávné době oslavil sto let své existence, byl pro účely televizního vysílání poupraven do netradičních rozměrů.

Po deváté hodině uvítal desítky návštěvníků Tomáš Hanák, který na poslední chvíli nahradil nemocného Jana Budaře. Obsazení moderátorského postu však nezbývá než vychválit do nebes. Hanákovi je zřejmě ostrý humor vlastní. Hned v úvodu poznamenal, že má-li apokalypsa skutečně nastat, pak s ohledem na možnosti dnešní medicíny - zvlášť co se týče bělení řitního otvoru - se existence civilizace skutečně vyplatila. Diváky poprvé a ne naposled dostal do kolen. 

Přečtěte si, jak se bojovalo v Praze

Po televizním spojení s dalšími koncertními městy již na pódium nastoupili plzeňští Mandrage a v krátkém setu divákům představili nejznámější hity, mezi nimi Šrouby a matice či Františkovy Lázně. Poměrně rychle Mandrage vystřídal zřejmě nejznámější český houslový virtuóz Pavel Šporcl, který brněnskému publiku naservíroval i písně z nejnovějšího alba Sporcelain.

Po Šporclovi přivítal Hanák na pódiu hereckou legendu Květu Fialovou. Ta před diváky rozvinula  tibetskou vlajku, pronesla modlitbu a poté společně s Hanákem přivítala poslední vystupující - populární Tata Bojs. I tito představili několik známých písní včetně hitu Není malých rokenrolí. 

Ojedinělý benefiční koncert pak ukončily tóny společné písně všech interpretů. Na stavbu multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra STUDEO při pražském Jedličkově ústavu bylo díky mayskému proroctví o konci světa vybráno více než milion korun. 

Další informace

  • Místo konání: Fléda, Brno
  • Datum: čtvrtek, 20 prosinec 2012

Zanechat komentář