07.03.2024 20:45

Foto: Mahan Mirarab, Jazz Dock, Praha, 7. 3. 2024 Doporučeno

Napsal:
Mahan Mirarab v klubu Jazz Dock 7. března 2024 Mahan Mirarab v klubu Jazz Dock 7. března 2024 Foto: David Webr/musicweb.cz

V Jazz Docku vystoupil původem iránský skladatel, kytarista, aranžér, kurátor a hudební režizér Mahan Mirarab se svou kapelou. Hudba Mahana Miraraba mluví upřímnou řečí. Spojuje evropskou komorní hudbu se současným jazzem, a za pomoci této fúze se snaží vytvořit jedinečnou interpretaci íránské klasické hudby. Jako představitel nové generace migrujících hudebníků v Evropě rozšiřuje zvukové hranice hudební scény a zasazuje se o větší rozmanitost a kvalitu. Jeho cílem je představit blízkovýchodní kulturu ve spojení s jazzem, a oba světy zasadit do nového kontextu. Skladby Mahana Miraraba odrážejí bohatý hudební slovník a hluboké znalosti různých stylů. Jazz pro něj není jen hudba, ale filozofie ztělesňující identitu a solidaritu. Přináší silné vlivy ze svého kulturního prostředí a prostřednictvím jazzu nachází svůj vlastní jedinečný přístup, který překračuje tradiční konvence. V roce 2022 vystoupil na více než 70 koncertech po celém světě a vydal své zatím poslední album "Say Your Most Beautiful Word".

Mahan Mirarab – kytara, comp; Mona Matbou Riahi – clarinet; Golnar Shahyar – zpěv; David Six – piáno; Martin Berauer – baskytara; Amir Wahba – bicí.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.