Foto: Stick Men, Lucerna Music Bar, 12.10.2015 Doporučený

V pražském Lucerna Music Baru se v pondělí 12. října potkaly dvě hudební seskupení hrající propracovanou alternativní hudbu s prvky jazzu, rocku a dalších stylů.

Tony Levin v Lucerna Music Baru Tony Levin v Lucerna Music Baru Foto: Eva Makovksá/musicweb.cz

 Tou první byl projekt slovenského kytaristy Davida Kollara, italského trumpetisty Paola Raineriho a bubeníka Simona Cavina nazvaný The Blesset Beat. Tito hudebníci usedli ke svým nástrojům úderem osmé hodiny večer. Zpočátku zněly jen jednotlivé chaoticky působící tóny, které se však postupně rozvíjely a začaly do sebe zapadat. Jednoznačně bicí udávaly rytmus a vše spojily ve vskutku zajímavý proud hudby plný elektroniky a jazzu s individuálním výrazem každého hráče. Zahráli pouze dvě skladby jako pozvánku na jejich samostatný koncert, který se uskuteční ve středu 14. října v Jazz Docku.

Následoval rychlý úklid podia a v půl deváté diváci bouřlivým potleskem přivítali Tonyho Levina a jeho spoluhráče - Pata Mastelotta (bicí) a Markuse Reutera (kytara), kteří si říkají Stick Men. Jak jsme vás informovali v Pozvánce na tento koncert, byl očekáván jako jedna z hudebních lahůdek tohoto podzimu. A to se stalo skutečností. Behem sveho dvouhodinového vystoupení výše uvedení pánové předvedli, jak vynikajícími muzikanty jsou. S prvními tóny diváci rázem zapomněli na starosti všedního dne a ponořili se do zajímavých hudebních vln. Pomalé až melancholicky kouzelné pasáže se střídaly s divokými jazzově i rockově laděnými, plnými složitých rytmů a protidob. Žádné notové papíry a výrazné odpočítávání, muzikanti hráli lehce jakoby se s touto hudbou pod kůží narodili. Každá skladba byla odměněna silným a upřímným potleskem a na účinkujících bylo vidět, že je tato přízeň publika velice těší.
Z koncertu pro vás máme fotoreport - na prvních 4 fotografie The Blesset Beat, ostatní patří sestavě Stick Men.

 

Další informace

  • Místo konání: Lucerna Music Bar
  • Datum: pondělí, 12 říjen 2015
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>