neděle, 15 březen 2015 07:00

Acceptujeme Metalfest

Napsal(a)
Accept Accept Foto: Petr Hájek /musicweb.cz

Line-up Metalfestu se zaplňuje řadou lahůdek, ale staro-nová legenda i v tomto seznamu ční pěkně vysoko.

Už je to pěkných pár let, co Accept dělali díru do světa. Rychlí jako žraloci se neklidně a divoce pohybovali půlnocí, aby dali své metalové srdce princezně úsvitu. Ale neplatilo, že špatné je dobré, když Udo Dirkschneider  opustil kapelu, vypadalo to s nimi všelijak. Pak bylo několik potácivých epizod s jinými zpěváky, pokusy o reunion... a zdálo se, že je to jen prodlužování agónie. Jeden z mozků kapely, kytarista Wolf Hoffmann nahrál album klasické hudby v kytarové verzi a pak se věnoval dráze profesionálního fotografa. Myslím, že nikdo by v té době nevsadil na budoucnost Accept ani zlámanou grešli. Pak ale řízení osudu svedlo dohromady Wolfa a dalšího významného člena skupiny, Petera Baltese, se zpěvákem Markem Tornillem a na metalovém nebi zahřmělo. Accept oznámili comeback a ještě před vydáním alba vyrazili na turné, které se zastavilo i na Masters of Rock 2010.

Čtěte také: Accept odkrývají detaily o albu Blind Rage

Ještě týž rok vydali desku Blood of the nations, která otřásla nebesy podruhé. Mnozí redaktoři psali o comebacku roku, ale dle mě se drželi příliš při zemi - takovýto návrat je v historii velmi ojedinělý. Deska předvedla sílu a energii, jakou neměli snad ani zamlada. V roce 2012 následovalo album Stalingrad, které laťku snad ještě o kousek zvedlo, je-li to možné. Wolf, který rád dělá exkurze do jiných žánrů (asi jeho nejznámější vlepení klasiky do metalu je právě píseň Metal heart, které možná bylo předzvěstí obdobných budoucích pokusů řady kapel), dokázal opět šokovat. Asi většina pamětníků vytřeštila zraky, když jejich slechy atakovala část sovětské hymny v písni Stalingrad, která je navíc nazpívána z pohledu německého vojáka této legendární bitvy.

 

 

Vloni přišla třetí placka po comebacku, Blind rage, a -světe nevěř- opět pozvedli úroveň o kousek více. Nebýt trochu slabšího prvního kousku, je to jedna pecka vedle druhé, opět najdete i vsuvku klasiky. Člověk se až ptá, jak vysoko se můžou ještě vydrápat, kde je jejich hranice. Nicméně - první část turné proběhla vloni, během ní navštívili koncem října Zlín. Teď přichází druhá část, která obsahuje dvacet zemí. Kromě Belgie, Dánska, Německa, Řecka, Maďarska, Polska, Slovinska, Španělska, Švédska a dalších opět navštíví Českou republiku. Můžete je vidět na plzeňském Metalfestu, kde budou mít pochopitelně pozici headlinera. Myslím, že tato kapela je u nás velmi oblíbená (na MoR 2012 dokonce natáčeli live DVD, bohužel to však vypadá, že z jeho realizace nakonec sešlo) a myslím, že v Plzni bude čekat na fandy opět nevšední zážitek, jaký Accepti zatím pokaždé přinesli.

 

Přehled

 • Název akce: Metalfest 2015
 • Datum: pátek, 05 červen 2015
 • Místo: Plzeň
 • Cena: 990 Kč

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };