08.10.2023 17:34

Alice Cooper se příští rok chystá do Pardubic Doporučeno

Alice Cooper Alice Cooper Zdroj: pořadatel koncertu

Legendární rockový zpěvák, textař a hudebník Alice Cooper, který letos ohromil své fanoušky úchvatným vystoupením se skupinou Hollywood Vampires v Brně, se chystá znovu zavítat do České republiky. Na příští léto je plánován koncert v pardubické enteria Areně.

Alice Cooper, pravým jménem Vincent Damon Furnier, je známý svými provokativními vystoupeními s jedinečnými scénickými triky, které jej zařadily mezi ikony rockové hudby. S jevištní show, která obsahovala gilotiny, elektrická křesla, falešnou krev a hada škrtiče hroznýše královského, byla směsicí scén z horrorových filmů, kabaretu, heavy metalové hudby a garage rocku, proslavil Alice Cooper divadelní podobu rockové hudby, která se stala známou jako shock rock.
„Alice Cooper“ bylo v šedesátých letech původně jméno skupiny, jejíž byl Vincent Furnier vůdčí osobností. V roce 1974 si Furnier změnil jméno na Alice Cooper a zahájil svou sólovou kariéru. Během následujícího téměř již půlstoletí představil světu řadu hitů, jako jsou Poison, School's Out, nebo No More Mr. Nice Guy. Během své kariéry několikrát navštívil naší republiku se samostatným vystoupením či v rámci festivalů, jako například Metalfestu.

 

 

Během své kariéry vydal na 22 sólových alb, z nichž poslední nazvané Road vyšlo v letošním roce. Na koncertě, který se u nás uskuteční 17. června se tedy dočkáme pravděpodobně i novinek z této desky. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost vidět živou legendu na vlastní oči a zažít atmosféru, kterou dokáže vykouzlit pouze Alice Cooper.
Od pátku 6. října jsou v prodeji vstupenky cenověh od 1 390 korun, v sítích Ticketmaster a Ticketportal, do pardubické Enteria Areny.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.