Australští Airbourne chystají nové album a zastávku v Praze

Že pracují na své páté studiovce, ohlásili Airbourne už někdy v březnu. Až dnes ale zveřejnili očekávané podrobnosti. Světové turné na podporu desky naši zemi nevynechá.

Zpěvák a kytarista Airbourne Joel O'Keeffe na předloňském Metalfestu. Zpěvák a kytarista Airbourne Joel O'Keeffe na předloňském Metalfestu. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

Nová placka australských Airbourne ponese název Boneshaker a na svět ji hrdí rodiče přivedou 25. října. Zároveň skupina zveřejnila první ukázku, a to hned titulní song. Nahrávka vznikla v americkém Nashvillu, ve studiu RCA, pod producentským dohledem mnohonásobného držitele Grammy Dava Cobba. Stejně jako tři roky starou Breakin' Outta Hell, i Boneshaker vydá Spinearm Records.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

V sestavě Airbourne od té doby došlo ke změně na postu doprovodného kytaristy. David Roads se odešel věnovat rodinnému podniku a na jeho místo nastoupil člen Palace of the King Matt 'Harri' Harrison. Čekat nějaké žánrové kotrmelce od kapely ale rozhodně není na místě. Boneshaker bude zkrátka ten starý australský špinavý hard rock, jak ho kdysi vymysleli AC/DC.

 

 

Na cesty se smečka kolem bratrů O'Keeffových vydá ještě před oficiálním vydáním alba. Konkrétně 24. září, kdy zahájí turné v polské Gdyni. Na Českou republiku dojde o pár dní později, 2. října. Na pověstnou show plnou nespoutané energie a stříkajícího piva se mohou návštěvníci těšit v pražském klubu Roxy.

Seznam písní na albu Boneshaker:

1. Boneshaker
2. Burnout the Nitro
3. This Is Our City
4. Sex to Go
5. Backseat Boogie
6. Blood in the Water
7. She Gives Me Hell
8. Switchblade Angel
9. Weapon of War
10. Rock ‘N’ Roll for Life

Přehled

 • Název akce: Airbourne (AU)
 • Datum: středa, 02 říjen 2019
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 550 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.