čtvrtek, 29 srpen 2019 13:00

Australští Airbourne chystají nové album a zastávku v Praze

Napsal(a)
Zpěvák a kytarista Airbourne Joel O'Keeffe na předloňském Metalfestu. Zpěvák a kytarista Airbourne Joel O'Keeffe na předloňském Metalfestu. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

Že pracují na své páté studiovce, ohlásili Airbourne už někdy v březnu. Až dnes ale zveřejnili očekávané podrobnosti. Světové turné na podporu desky naši zemi nevynechá.

Nová placka australských Airbourne ponese název Boneshaker a na svět ji hrdí rodiče přivedou 25. října. Zároveň skupina zveřejnila první ukázku, a to hned titulní song. Nahrávka vznikla v americkém Nashvillu, ve studiu RCA, pod producentským dohledem mnohonásobného držitele Grammy Dava Cobba. Stejně jako tři roky starou Breakin' Outta Hell, i Boneshaker vydá Spinearm Records.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

V sestavě Airbourne od té doby došlo ke změně na postu doprovodného kytaristy. David Roads se odešel věnovat rodinnému podniku a na jeho místo nastoupil člen Palace of the King Matt 'Harri' Harrison. Čekat nějaké žánrové kotrmelce od kapely ale rozhodně není na místě. Boneshaker bude zkrátka ten starý australský špinavý hard rock, jak ho kdysi vymysleli AC/DC.

 

 

Na cesty se smečka kolem bratrů O'Keeffových vydá ještě před oficiálním vydáním alba. Konkrétně 24. září, kdy zahájí turné v polské Gdyni. Na Českou republiku dojde o pár dní později, 2. října. Na pověstnou show plnou nespoutané energie a stříkajícího piva se mohou návštěvníci těšit v pražském klubu Roxy.

Seznam písní na albu Boneshaker:

1. Boneshaker
2. Burnout the Nitro
3. This Is Our City
4. Sex to Go
5. Backseat Boogie
6. Blood in the Water
7. She Gives Me Hell
8. Switchblade Angel
9. Weapon of War
10. Rock ‘N’ Roll for Life

Přehled

 • Název akce: Airbourne (AU)
 • Datum: středa, 02 říjen 2019
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 550 Kč

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };