Bažant Pohoda 2014 opět slibuje velká jména

Další ročník největšího slovenského festivalu Bažant Pohoda, který se uskuteční od 10. do 12. července 2014 na trenčínském letišti, opět slibuje velká jména. Mezi potvrzenými interprety jsou například post-rockoví Mogwai, legendy elektronické hudby Kraftwerk, australská kytarovka Tame Impala či kultovní Suede.

Kraftwerk (MoMA, New York) Kraftwerk (MoMA, New York) Foto: Peter Boettcher

 Od doby, kdy organizátoři oznámili první potvrzenou interpretku, a sice raperku Azealiy Banks, uběhlo už několik měsíců. S postupem času do programu přibyly další desítky jmen a line-up tak opět slibuje multižánrový hudební zážitek. Vedle legendárních Suede, kteří stáli u zrodu britpopu a spadají do generace kapel jako Blur, Pulp či Oasis, vystoupí na festivalu rovněž i průkopníci elektroniky Kraftwerk se svou vizuální 3D show. Chybět ale nebudou ani profesně mladší a alternativnější hudebníci jako třeba skotští Mogwai se svým post-rockem, experimentátor trip-hopové scény Tricky a další zástupci elektronické a taneční hudby. Fanoušci se mohou těšit na live set v podání bratrského dua Disclosure, německý elektronický projekt Moderat nebo synthpopovou dvojici Goldfrapp.

 

 

V současné době je potvrzeno na 50 účinkujících interpretů, přičemž se stále jedná zhruba jen o polovinu programu. V pořadí již 18. ročník festivalu Bažant Pohoda opět nabídne bohatou směsici žánrů, neboť vedle elektroniky a kytarové hudby se představí i komornější projekty. Za zmínku rozhodně stojí třeba africká zpěvačka Fatoumata Diawara, jejíž hlas údajně patří k těm nejkrásnějším současné africké hudby a jež vystoupí spolu s kubánským klavíristou Robertem Fonsecem. Společně totiž spolupracovali i na Robertově nejnovějším albu Yo, které mistrně kombinuje tradiční akustické nástroje s elektronikou a prvky jazzu.

 

Podívejte se také na Fotogalerii z loňského ročníku festivalu  


Na festivalu pak nebudou chybět ani interpreti domácí hudební scény, například slovenská stálice Jana Kirschner se svým aktuálním albem Moruša: Biela, nový talent Katarína Kubošiová známá pod jménem Katarzia či metalová skupina Čad, která zde oslaví 20. výročí své existence.

 Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích ticketportal.cz a ticketportal.sk

Další informace

  • Název akce: Bažant Pohoda 2014
  • Datum: čtvrtek, 10 červenec 2014
  • Místo: Trenčín
  • Cena: 89 € v předprodeji
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>