Ben Frost vystoupí v Praze s novou deskou A U R O R A

Přední představitel experimentální a ambientní hudby Ben Frost se po roce a půl vrátí zpět do Prahy, aby 23. května ve smíchovské MeetFactory představil svou novou desku A U R O R A. Toto v pořadí třetí album oficiálně vychází v druhé polovině května.

Ben Frost Ben Frost Zdroj: pořadatel koncertu

 Od roku 2009, kdy vyšla Frostova nahrávka By The Throat, uběhla už značná doba. A U R O R A vycházející pod taktovkou labelu Bedroom Community a v distribuci Mute je tak jejím očekávaným následovníkem. Z velké části pak vznikla v africkém Kongu, kde Frost spolupracoval s umělcem Richardem Mossem a kameramanem Trevorem Tweetenem na audiovizuální instalaci The Enclave. Samotné album pak bylo natočeno hudební čtveřicí, jíž vedle Bena Frosta tvoří Greg Fox (ex Liturgy), Thor Harris (Swans) a Shahzad Ismaily, a mixováno šéfem Bedroom Community Valgeirem Sigurðssonem. Fanoušci se tak mohou těšit na celkem devět tracků, které údajně slibují „filthy, uncivilized offering of interrupted future time.”

Trevor Tweeten a Richard Mosse pak k příležitosti vydání nové desky vytvořili také filmový triptych, jehož první díl je možné vidět zde:

 

 

Ben Frost do povědomí fanoušků vstoupil především vydáním alba Theory of Machines, jež z něj učinilo jednu z model současného ambientu a experimentální elektroniky. Stejně jako nyní A U R O R A, i tato deska byla zaštítěna islandským labelem Bedroom Community, který v roce 2005 tento experimentální umělec spolu se skladatelem Nico Muhlym a producentem Valgeirem Sigurðssonem založil. Sám Frost pak spolupracoval na desítkách dalších projektů, ať už hudebních, choreografických či vizuálních, složil hudbu k filmu Sleeping Beauty a remixoval i pro Björk.

 

Prohlédněte si také fotky z předešlého koncertu Bena Frosta v Praze

 

Koncerty Bena Frosta se díky své intenzivnosti a drsnému zvuku staly klubovým kultem, o čemž nás tento hudebník již znovu brzy přesvědčí. Naživo bude nové album A U R O R A představeno v pátek 23. května v prostorách pražské MeetFactory. V předprodeji lze lístky pořídit v síti Ticketportal a SMS Ticket, či na pokladně MeetFactory za 450 korun. Přímo na místě pak za 550 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář