Billy Talent předvedou strhující a energickou show hned dvakrát

Kanadská formace Billy Talent naši zemi navštívila naposledy minulý rok v rámci Aerodrome Festivalu v Praze. Po roce se k nám opět vrací, tentokrát svoji rockovou show kapela předvede na samostatných koncertech, které se odehrají v Čechách a na Moravě. Sebou vezou nejen nejnovější desku, ale i starší pecky.

Billy Talent dokáží rozproudit publikum pokaždé Billy Talent dokáží rozproudit publikum pokaždé Zdroj: Kamil Košun, musicweb.cz

Loni v červenci vydala rocková kapela Billy Talent svoji pátou studiovou nahrávku nazvanou Afraid of Heights a s ní opět dokázala oslnit fanoušky i žurnalisty. Dalo by se říct, že je to u nich běžné, ale není divu, energická a úderná hudba spolu s rozumnými texty, které jsou místy provokativní, dělá svoje. Deska, která se v prvním týdnu prodeje dočkala přes padesát tisíc prodaných kopií, obsahuje dvanáct tracků, deluxe edice nabízí o osm kousků víc, a opět se pyšní rockovým soundem podtrhnutým punkovými a post-HC linkami.

{youtube}N6JbwiVl-8g{/youtube}

Deska má však jedno poprvé - za celou dobu existence kapely, která sahá do roku 1993, je to vůbec poprvé, co se nahrávání nezúčastnil člen bandy. Bubeník Aaron Solowoniuk trpí roztroušenou sklerózou, a právě v období nahrávání zatím poslední desky se u něj objevila ataka této nemoci, takže si dal od hraní pauzu. Jeho místo na desce i na turné prozatím zastoupil Jordan Hastings z kapely Alexisonfire. Solowoniuk má od kapely a fanoušků plnou podporu, viz píseň This Is How It Goes, kterou kapela napsala na svoje eponymní album z roku 2003, jež pojednává o boji s touto chorobou. 

Billy Talent dokáží na pódiu utvořit úžasnou atmosféru a dostat do varu všechny přítomné. V České republice svůj um předvedli několikrát (poprvé před deseti lety, naposledy před rokem) a pokaždé to byl zážitek. Při letošním letním turné po evropských festivalech se zastaví na dvou samostatných koncertech v České republice. Nejprve se svým Afraid of Heights Tour zavítají 1. srpna do Olomouce, kde se představí pod širým nebem v Korunní pevnůstce a 3. srpna potěší své příznivce v Praze na hlavním dvoře smíchovského Staropramenu. Na setlistu se ale kromě songů z páté řadovky zcela jistě objeví i staré pecky, které jsou mezi fanoušky stále oblíbené.

{youtube}RPg63uxYwN0{/youtube}

Kdo je Billy Talent?

Billy Talent vznikli jako středoškolská kapela v roce 1993 ve městě Mississauga v kanadské provincii Ontario, tehdy ještě pod názvem Pezz. Její složení se nezměnilo a hrají tak ve stále stejné sestavě Benjamin Kowalewicz (vokály), Ian D'Sa (kytara), Jonathan Gallant (basa) a Aaron Solowoniuk (bicí), jehož momentálně zastupuje Jordan Hastings. Kapela se záhy etablovala na torontské indie scéně a v roce 1998 se přejmenovala na Billy Talent. Čtveřice si zvolila jméno podle kytaristy z fiktivní skupiny z knihy Hard Core Logo (1993) spisovatele Michaela Turnera (kniha byla o tři roky později zfilmována režisérem Brucem McDonaldem). Pod názvem Pezz natočili dvě EP a dlouhohrající debut Watoosh! (1999), pod názvem Billy Talent pak od roku 2001 dosud vydali celkem pět studiových alb, na své konto si ale připsali i čtyři EP, dva živáky a jednu kompilačku. Do dnešních dnů kapela dokázala celosvětově prodat přes tři miliony kopií svých desek.

{youtube}PrV_WURkjNg{/youtube}

Billy Talent u nás mají velkou fanouškovskou základnu, není tedy divu, že lístky rychle mizí z předprodejních sítí Ticketportal, Ticketstream i GoOut (Olomouc, Praha). Pokud si tak nechcete nechat ujít koncert plný našlapané muziky, zapište si do kalendářů 1. a 3. srpen.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>