Blaze Bayley přijede rozdávat energii do ČR

Blaze Bayley je na veřejnosti znám především jako jeden z hlasů legendárních Iron Maiden. Takovéto zjednodušení je k němu ale poněkud nespravedlivé.

Blaze Bayley, 2010 v Praze na Chmelnici Blaze Bayley, 2010 v Praze na Chmelnici Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 Blaze Bayley slaví už celých 30 let své pěvecké kariéry. K této příležitosti vydal kompilační dvojalbum Soundtracks of my life, které obohatil i o dvě nové písně, které napsal Rick Plesters (kytarista Black Symphony). Zajímavé je, že vydal i knihu Albums of my life, což je soubor fotografií s poznámkami samotného Blazeho. Jedná se o limitovanou edici, která čítá pouze 300 kusů. 

Samozřejmě také vyrazil na turné. Protože Blaze má Českou republiku rád, zastaví se zde hned čtyřikrát - 9. dubna 2014 v Rock Café v Praze, 10. dubna 2014 v Melodce v Brně, 11. dubna 2014 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou a 12. dubna 2014 ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm. Na turné mu bude předskakovat rockmetalová formace Good Girl Maggie z Polska.

 

 

Kdo někdy zažil nějaký jeho koncert ví, že Blaze je neskutečně nabitý energií. Nehraje si na nějaké laciné pózy, nehraje s fanoušky hry na přídavky a podobně. Prostě přijde a na doraz zpívá od začátku do konce. Zároveň je naplněn velkou pokorou, protože ve svém životě zažil mnoho smůly. Ač v kariéře s Iron Maiden neudělal nic špatně, mnozí fanoušci mu neumí odpustit, že není Bruce Dickinson. Navíc nazpíval jako první album, které bylo na Maideny netypicky ponuré a temné a fanoušci ho nepřijali. Ale on nebyl autorem, pokud by tam v té době byl Bruce, musel by se s tím poprat on. Také poté měl Blaze nějaké trable s managementem. Proto začal vystupovat pod svým civilním jménem a s manželkou si dělá vše sám - management, vydávání desek apod. Je vidět, že si váží každého fanouška a dává jim to jasně najevo.

 

Čtěte také: Iron Maiden navštíví moravskou metropoli 

 

Českou republiku má rád hlavně proto, že jej právě naši fanoušci hodně podpořili, když na tom byl nejhůř. On sám tvrdil, že bez nás by asi musel skončit. O jeho přístupu svědčí příklad z nejmenovaného zkrachovalého festivalu, kde fanoušci čekali, ale organizátoři zmizeli, byla odpojena elektřina a nic nefungovalo. Kapely přijížděly a když neměly kde hrát, zase odjížděly. Jen Blaze řekl, že fanoušci si to zaplatili a něco si zaslouží. Tak udělal improvizované vystoupení v hospodském stanu, kde zazpíval sám, bez kapely a doprovodu, několik písní.

Pokud chcete zažít energický koncert bez přetvářek, rozhodně přijďte. Vstupenky v předprodeji lze koupit na ticket.alfedusmusic.cz, kde lze taktéž využít službu Cool Ticket a zakoupit si lístek do chytrého telefonu. Více na www.cool-ticket.info

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metallica předvedla v Praze majestátní show

  Metallica už dnes netvoří žánry, ani nepřepisuje dějiny hudby. Její jméno je ale stále pojmem, který dokáže na koncert přilákat pestrou paletu návštěvníků všech věkových kategorií. Na letiště v pražských Letňanech jich dorazilo přes sedmdesát tisíc.

 • Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

  Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy.