úterý, 26 únor 2013 13:00

DJ Benji B přijede do Prahy. Své oblíbené songy vyzradil ale již nyní

Napsal(a)
Benji B Benji B Zdroj: archiv interpreta

DJ a producent Benji B se objeví v pražském Crossu v rámci Red Bull Academy Night Special. V souvislosti s touto akcí Benji B zodpověděl několik otázek.

Benji B je DJ, producent a také člen týmu pořádající oblíbené workshopy z branže elektronické hudby. Spolu s ním, se večer 2. března v Crossu na stagi objeví také slovenské duo Abu a Subject Lost, Stratasoul, Džunyja a INK Minget. Avšak Benji B si pro sebe ukořistil hlavní čas, a to od jedné do třetí hodiny ranní. Pro fanoušky bude připravena také druhá stage, kde se objeví např. Quadrant Soul.

Jmenované hvězdy elektronického nebe se v Praze představí v rámci Red Bull Music Academy a oslaví již jubilejní patnáctý ročník. Tak proč si to neužít pořádně ve velkém? Vstupné na Red Bull Academy Night Special bude pouhých 80 korun, od deváté hodiny večerní se cena zvýší na 120 korun.

DOTAZNÍK PRO BENJIHO B:

Kterou skladbu pouštíš, abys zachránil party?

Moodymann: Shades Of Jae. Už není tak ohraná, jako před nějakými sedmi, osmi lety. Ale je to stále ten hit, na který je spolehnutí.

Jaká je aktuálně tvoje nejoblíbenější deska?

TNGHT: Higher Ground. Hymna loňského léta, karnevalový zvuk, skvělá atmosféra.

Jakou skladbu bys chtěl vydat na tvém labelu?

Flying Lotus: Rickshaw. Je to skladba, která reprezentuje dobu, kdy mi Steve Lotus posílal cédéčka do rádia a já hrál jeho tracky opravdu často. Kdybych měl možnost podepsat ho na label, určitě to udělám.

 

 

Ukaž na jednu loni neprávem opomíjenou skladbu.

Zomby: Trapdoor. Zomby je jeden z největších talentů ve Velké Británii, který ještě na svoji šanci čeká. Jeho hudba je absolutně úžasná.

Co bys zahrál na svatbě tetě?

Inner City: Big Fun. Nezlob se na mě, ale najdi mi jediného člověka, který tuto skladbu nemá rád.

Jaká je tvoje nejoblíbenější skladba od někoho, koho jsi objevil nedávno?

Clams Casino: Illest Alive. Vysamplovaná Björk a jeden z mých nejoblíbenějších producentů.

Ideální festivalová skladba?

Flosstradamus: Rollup (Baauer Remix). Tento remix zaručeně zafunguje na každém letním festivale.

 

 

Kterou skladbu bys rád slyšel jako crossover?

Switch feat. Andrea Martin: I Still Love You. Je to jednoduchá, univerzální melodie, kterou hrají DJ ve všech hudebních žánrech. Jsem si jistý, že jako crossover by skvěle fungovala.

Kterou skladbu hraješ, když chceš ukázat, že jsi elektronický fajnšmekr?

Symmetry: Blood Sport. Je to jedna z mých nejoblíbenějších desek loňského roku. Hudba k noční jízdě městem.

Přehled

 • Název akce: Red Bull Academy Night Special
 • Datum: sobota, 02 březen 2013
 • Místo: Cross Club Praha
 • Cena: 80 Kč

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis

  Těšíte se, že vám prozradím o novém albu Sně, co nejvíce. Ano, prozradím, ale ráda bych vás vrátila o krok zpět. Vždyť nám teprve končí listopad. Pochmurný měsíc, ke kterému patří šálek čaje. A k šálku čaje patří cukrovinky. Ze slova cukrovinka vychází slovo cukroví. Při tomto slovu začnu myslet na Vánoce a k Vánocům patří přece koledy.

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };