Do vězení nebo raději na lože?

Dvojkoncert skupin Nylon Jail a Kieslowski se uskuteční během prosince hned dvakrát, u příležitosti vydání jejich nových desek. Pozvou i hosty - máme se na co těšit.

Nylon Jail Nylon Jail Zdroj: bandzone.cz/nylonjail

Duo Kieslowski a kapela Nylon Jail fungují poměrně krátkou dobu, přesto si už vybojovali značnou pozornost na nezávislé scéně. Protože je pojí přátelství, rozhodli se představit své novinky současně. Kieslowski existují trochu déle, mají za sebou již dvě alba (Tiché lásky a Na nože) a jedno EP (Tanečnice). Nylon Jail upoutali pozornost tuzemské scény svým 3D turné, které podnikli jako první u nás. 

4. prosince v Praze v klubu Pilot a 16. prosince v Brně v klubu Kabinet můz vystoupí kapela Nylon Jail a duo Kieslowsky. Tento dvojkoncert bude specifický tím, že obě skupiny představí (kromě hostů) i své nové nahrávky: Nylon Jail debutové album My Heart Soars Like a Hawk a Kieslowski nové EP speciálních remixů Na lože!. Součástí koncertů bude i originální vizuální show s projekcemi a speciálně připravenou scénou.

Starterem pražského koncertu bude 4. 12. v půl osmé večer výrazná postava alternativního písničkářství Kittchen. Po něm zahraje duo Kieslowski, které své vystoupení zakončí premiérou klipu Bloky, smeče, který režíroval David Mencl, nehrající člen kapely Nylon Jail. Headlinerem večera je olomoucká countryelektrorocková formace Nylon Jail a proběhne křest alba. Kmotrem bude Milan Cais ze skupiny Tatabojs. Koncert patří do série United Island České spořitelny.

Ani v Brně fanoušci nepřijdou zkrátka. V klubu Kabinet Múz se 16. 12. odehrají také tři koncerety a oběma zmiňovaným skupinám přijde vypomoci brněnská elektrorocková kapela Narcotic Fields. Ta po odmlce obnovila svou koncertní činnost. Duo Kieslowski se připravuje na nahrávání svého dalšího alba, které bude produkovat Jan P. Muchow. A tak slíbili, že fanoušci už dostanou jako ochutnávku některé nové skladby.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Nylon Jail založil Roman Vičík (ex Beeline, Narcotic Fields) se zpěvákem Jiřinem Jirákem (ex Two men) v Olomouci na podzim 2011. Původní idea čistě elektronického projektu se rozvinula do hájemství rocku a country. První koncert byl v květnu 2012 a krátce na to přichází spolupráce s filmařskou dvojicí David Mencl – Ondřej Hruška a vytvoření 3D projekcí, které měly premiéru v září 2012. Následuje turné po kinech a klubech. Jaro 2013 přináší do kapely řadu změn: housle a mandolínu nahrazuje elektrická kytara a mění se bubeník. Celkově tak skupina získává tvrdší feeling. Skupina objíždí různé festivaly a posléze nahrává debutové album, které představuje na zmiňovaných koncertech.Prezentace Nylon Jail je založena na celkovém vnímání skupiny jako estetického vlivu, působícího na publikum. To obsahuje nejen styl oblékání jednotlivých členů, ale i pódiové projekce, svícení, úzkou spolupráci s fotografy, grafickými designéry a filmaři. V textech se odráží životní zkušenosti převážně zakládajících členů skupiny, které kombinují jak bezstarostnost a živočišnost, tak i tragické podtóny.

 

 

Kieslowski je projekt o dvou lidech - hudebníka DKP (působil v kapelách Bez peří, Houpací koně a je členem doprovodné kapely Xaviera Baumaxy) a pianistky Marie Kieslowski. Upozornili na sebe brzo po svém vzniku albem Tiché lásky. To je postaveno na akustickém zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných hlasů. Album bylo velmi dobře přijato i kritiky. V září 2012 vydali další desku Na nože, kde pokračují v tématech započatých na debutu: vztazích, lásce, nejistotách, strachů, dospívání a hledání klidného místa, jedná se o niterní zpovědi muzikantů.  Deska Na nože je skutečně jako nůž, který se zařezává hluboko do masa pocitů, ze kterých ale neteče krev.

 

 

Vstupenky na oba koncerty můžete zakoupit pohodlně a bez fronty přes SMS.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář