sobota, 24 listopad 2012 07:00

Dragonforce: Nintendo metal se vrací do ČR

Napsal(a)
Dragonforce Dragonforce Zdroj: dragonforce.com

Energická formace speedových šílenců Dragonforce se vydává do Prahy. V pondělí 3. prosince se tak fanouškům naskytne v pražském Rock Café historicky vůbec první šance vidět kompletní set a představení posledního alba The Power Within.

Dosud nikdo nezjistil, v čem že to vlastně jedou. Kapela, kterou v době, kdy ještě nebyla tak známá, fanoušci popisovali jako bandu brutálně rychlých křepčících bláznů s šíleným Číňanem v čele, se k nám znovu vrací. Dragonforce jsou zpět, ale místo zkráceného festivalového setu se můžeme tentokrát těšit na show se vším všudy.

Již dávno minuly doby, kdy byli vystavováni jako kuriozity. Éra Guitar Hero pominula a Dragonforce jsou, oproti očekávání zlých jazyků, stále na scéně a kráčí vpřed. No, nekráčí, spíše sviští rychlostí Ptáka Uličníka a kytary jednou za čas poděsí vlka svým otravným „mik-mik“.

Čtěte také: Dragonforce se naučili hrát pomalu

Krizové období přišlo rok po jejich prvním představení v Čechách na Masters of Rock 2009. Hlas ZP Thearta  již nikdy neměl zaznít pod hlavičkou dračí síly. Metalový svět napětím okusoval nehty, kdo dokáže toho charismatického kudrnáče nahradit. Marc Hudson však nenechal již po prvních ukázkách ze studia nikoho na pochybách.

V dubnu 2012 tak vyšlo první album s novou sestavou – The Power Within. Jako již tradičně je bestiálnější než všechno, co bylo před tím. Nintendo metal v nejryzejší podobě. Šílená sóla, šílené aranže a úplně nejšílenější šílenosti.

 

 

Zajímavostí je, že po tom, co v roce 2006 podladili kvůli turné k Inhuman Rampage pro ZPho pohodlí kytary o půl tónu, okamžitě po přijetí Marca šli zpátky do klasického éčka. Okomentovali to tím, že zpěvák má tak šílený rozsah a sílu hlasu, že to prostě není zapotřebí. Právě rozdíly v ladění a technické problémy při turné v roce 2006 vyvolaly spekulace, že nahrávky uměle zrychlují ve studiu.

Pravdou je, že pod tíhou obvinění Dragonforce vypilovali živá vystoupení do nejmenších detailů, aby koncert byl ještě divočejší a náročnější než nahrávka a výsledek byl impozantní. Při show na Masters of Rock 2009 dokonce lidé prvních dvacet minut zapomínali pařit! Někteří z nich ještě dlouho po posledním songu hledali na zemi spadlou čelist.

 

 

Na stole je tedy nová deska, kterou si kluci sami vydali i produkovali. Na Youtube.com už nějakou dobu visí klip ke skladbě Cry Thunder, který nedávno získal mladšího bratříčka, Seasons. A pokračuje se v nekonečné šňůře kolem světa, kterou minulý rok nakrátko přerušili. Zastávka v ČR může být zase nadlouho poslední, takže nemá smysl váhat. 

Přehled

 • Název akce: DRAGONFORCE (UK)
 • Datum: pondělí, 03 prosinec 2012
 • Místo: Rock Café Praha
 • Cena: 600 Kč

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };