Dropkick Murphys zahrají na festivalu Mighty Sounds

Připravit kvalitní festival není otázkou pár dnů, ale týdnů, ba i měsíců. Postupně se ladí seznam zúčatněných kapel; ne jinak je tomu u Mighty Sounds. Dalším potvrzeným a velmi žádaným hostem budou američtí Dropkick Murphys.

Dropkick Murphys Dropkick Murphys Zdroj: www.dropkicksmurphys.com

Festival Mighty Sounds každoročně v Táboře představuje výběr toho nejlepšího z žánrů pukkrock, ska, reggae, rock'n'roll,hc či rockabilly. V rozmezí od 11. do 13. července se letos uskuteční již 10.ročník, a to je pořádný důvod k oslavě – jak jinak než s kapelami zvučných jmen, jež do kotle přitáhnou co nejvíce fanoušků. Zatím posledními z ohlášených hvězd jsou legendární keltsko-punkoví Dropkick Murphys, po kterých doposud návštěvníci jen marně toužili. Připsali tak své jméno do seznamu již dříve ohlášených hostů festivalu, na kterém můžeme dále číst : Perkele (SWE), Irie Révoltés(DE), The Peacocks(CH) a řada dalších včetně tuzemských festivalových oblíbenců 100 zvířat.

 

{youtube}D7g3RuoreRc{/youtube}

 

Dropkick Murphys nezapřou své irské kořeny. Ačkoliv kapela vznikla v americkém Quincy (Massachusetts) a hraje ve stylu punku, rocku i Oi!, do svých skladeb vkládá prvky keltské hudby. Svým dílem se na tvorbě podepsaly i známé kapely, které si hoši z Dropkick Murphys oblíbili - The Clash, Thin Lizzy, Stiff Little Fingers či The Pogues. Vydali několik desek a v roce 2007 došlo k jedné z nejchoulostivějších změn - výměna zpěváka. Místo původního Mika McColgana se za mikrofon postavil Al Barr, fontman street punkových průkopníků The Bruisers. O tom, že změna vedla jen k lepšímu svědčí velice úspěšné desky The Meanest of Times (2007), Going Out in Style (2011) a zatím poslední v řadě Signed and Sealed in Blood (2013) nazpívané již právě Alem.

 

Čtěte také: Letošní Aerodrome festival posiluje sestavu 

 

Jak se za 18 let svého trvání Dropkick Murphys vypracovali z předskokanů hvězd Bruce Springsteena či Aerosmith na headlinery se můžete na vlastní oči a uši přesvědčit v červenci v Táboře na festivalu Mighty Sounds. Aktuální programy a bližší informce hledejte na www.mightysounds.cz . Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketpro.  

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář