Einstürzende Neubaten představí nové album ve Foru Karlín

Po více než dvanácti letech vydá v příštím roce německá industriální hudební skupina Einstürzende Neubaten dlouho očekávané studiové album. Písně z něj představí v rámci plánovaného turné The Year of The Rat Tour.

Einstürzende Neubaten Einstürzende Neubaten Zdroj: pořadatel koncertu

Kariéra Einstürzende Neubaten začala v roce 1980. Zakládající člen Blixa Bargeld byl požádán, aby vystoupil v berlínském Moon Clubu. Vymyslel si skupinu Einstürzende Neubauten, nabídku na koncert přijal a pozval pár přátel. Počátečními členy kapely se ukázali být muzikanti, kteří měli ten večer čas. Oficiální narození Einstürzende Neubauten je ale obecně spojeno s tímto koncertem. Nikdo tehdy nemohl předvídat, že téměř po čtyřech desetiletích bude tato formace stále tak produktivní a s velkou fanouškovskou základnou.

 

 

Svým debutovým albem Kollaps (1981) vyhlásili válku všem dosavadním způsobům poslechu hudby. Jejich novátorský a experimentální přístup ovlivnil celou řadu skupin a uměleckých žánrů od divadla přes výtvarné umění až po film. Za svou existenci vydali celkem 12 alb, na právě připravované novince slibují dosud neprobádané obzory jejich vnímání hudby. V Praze, kam se více méně pravidelně vrací, dorazí v sestavě: Blixa Bargeld, Alexander Hacke, NU Unruh, Jochen Arbeit a Rudi Moser.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Jejich turné čítající 17 koncertů odstartuje 19. dubna 2020 v německém Postdamu a skončí 30. září 2020 v Londýně, Praha je jejich druhou zastávkou 22. května 2020 v sále Fora Karlín. Vstupenky v předprodeji od 7. listopadu v sítích Ticketmaster a GoOut.

Další informace

  • Název akce: Einstürzende Neubaten
  • Datum: pátek, 22 květen 2020
  • Místo: Forum KarlínPraha
  • Cena: 1500 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář