Festival Eurotrialog Mikulov opět nabídne hudební speciality

Jak se říká, festival Eurotrialog Mikulov je odvážný festival s odvážnou dramaturgií a nebude tomu jinak ani během letošního ročníku. Vrcholem této události, která se uskuteční 24. až 25. srpna, bude společné vystoupení kapely Už jsme doma a amerických Wolff and Tuba.

Le Grabben Orchestra Le Grabben Orchestra Zdroj: facebook.com

Původně slíbení Degenerate Art Ensemble, bohužel z vážných rodinných důvodů na americké straně nedojedou. Ti plánovali společný set s tuzemskou kapelou Už jsme doma. Vypadalo to, že z tohoto projektu sejde, nicméně se pořadatelům podařilo zajistit výborné alternativní řešení. Přímo z New Yorku přijede americká skupina Wolff and Tuba, která si připravila společné vystoupení s Už jsme doma.

 


Mezi další lákaldla v programu bude jistě patřit francouzská skupina Grabben Orchestra, což je osmičlenný soubor, který se pohybuje na pomezí balkánské dechovky a pouličního umění. Ze sousedního Slovenska přijedou Živé kvety a od jižních sousedů z Rakouska Tankris. Pokud jde o české interprety, můžeme se těšit například na Jasnou páku, Ty syčáky, Květy či písničkáře Jiřího Schmitzera.

Pro návštěvníky, kteří si rádi rozšiřují hudební obzor, zahraje například Zrní, Ahmed má hlad, Plumdumplings nebo Kolo kolo mlýnský. Mezi potvrzené tuzemské kapely patří také výborná rocková kapela Neruda, což je další z mnoha projektů Romana Holého a česky v tomto uskupení zpívá Matěj Ruppert.

Program je opravdu pestrý a nabídne také doprovodnou výstavu v galerii Konvent, takže neváhejte a přijeďte si užít příjemnou atmosféru Amfiteátru pod Turoldem. Eurotrialog Mikulov se na své návštěvníky bude těšit 24. a 25. srpna. Vstupenky je možné zakoupit v ceně od 360 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář