G3: Kytarové legendy míří do Prahy

Do Prahy zavítá kytarové uskupení G3. Trio ve složení Joe Satriani, Steve Vai a Steve Morse vystoupí poprvé v České republice v rámci svého evropského turné. Koncert ostrých strun se chystá v Tipsport Aréně 31. července. Kytaristé zahrají sólově i ve společném jamu.

Joe Satriani Joe Satriani Zdroj: bioguitar.blogspot.com

Kytaroví mágové Joe Satriani, Steve Vai a Steve Morse přeletí oceán a na nějakou dobu přistanou v Evropě. Se svou tour zajedou i do Prahy a předvedou sebe i své kytary v plné parádě. Výjimeční muzikanti, jejichž jména jsou spojena s dalšími výjimečnými muzikanty, vytvoří řetězec jedinečné hudební show. Diváci si budou moci vychutnat čtyři bloky, v nichž se představí každý kytarista samostatně se svou kapelou. Posledním blokem a vrcholem večera se stane jejich společné vystoupení, slibující závěrečný G3 jam.2012 04 03 Steave Vai

Kytarové trio G3 se zrodilo v roce 1996. Nápad, který vzešel od Satrianiho, se rychle ujal a v sestavě Satriani, Vai a Eric Johnson se začala psát historie G3. Sestava této kytarové partičky není stálá. Jména se mění, ale kytary rozhodně zůstávají. Mezi spoluhráče G3 se řadí známí kytaristé, jako jsou John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Keith More, Brian May, Billy Gibbons, Kenny Wayne Shepherd a další. Ani v současné době není trio ustálené, o čemž svědčí fakt, že evropské turné jede G3 v uskupení Satriani, Vai, Morse, zatímco Austrálii a Nový Zéland brázdí právě nyní v sestavě Satriani, Vai a Steve Lukather.

Kdo je kdo...

Joe Satriani je multi-instrumentalista a kytarová legenda. Satrianiho hvězda září od roku 1987, kdy vydal album Surfing With the Alien. Od těch dob si vysloužil 14 nominací na Grammy a prodal více než 10 miliónů desek. V poslední době se věnuje koncertování s G3 a s hard rockovým Chickenfoot. Poslední studiové album Black Swans and Wormhole Wizards vydal v roce 2010.

Steve Vai, kytarista, který získal za svou kariéru čtyři Grammy a doktorát na Berklee College of Music a Musician's Institute. Spolupracoval s Frankem Zappou nebo Davidem Lee Rothem.
 Vai nahrál řadu desek, které se úspěšně prodaly v počtu převyšujícím 15 miliónů. Vlastní label Favored Nations a nadaci Make a Noise Foundation zaměřující se na rozvoj hudebního vzdělání.

Steve Morse byl označený časopisem Guitar Player za celkově nejlepšího kytaristu, a to hned pět let po sobě. Známý je jako zakladatel Dixie Dregs, ale i jako nejnovější člen Deep Purple. Svou hudbu staví na kombinaci žánrů, jako jsou rock, jazz, country, funky i klasika.

Trio famózních kytaristů G3 dorazí do pražské Tipsport Arény 31. července. Jde o jejich první, a prozatím jediný, koncert v Čechách. Lístky jsou již v prodeji v síti Ticketportal. Za 860 Kč k nečíslovanému sezení a k stání, což znamená, že 1300 nejaktivnějších zájemců má zaručená místa u pódia. K číslovanému sezení ve VIP sektoru se prodávají lístky za 1190 Kč.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář