Hammondové legendy potřetí

Don Airey, současný klávesák Deep Purple, se na jaře objeví v České republice. Těšit se na něj můžeme hned dvakrát - 20. března v Brně a 21. března 2014 v Praze.

Don Airey Don Airey Zdroj: pořadatel koncertu agentura Ozzy a Potkan

Nějak se nám tu ty hammondky hromadí. Pro jejich příznivce přijdou pravé Vánoce až v březnu. Vedle koncertu Vanilla Fudge, sólového Kena Hensleyho se do třetice objeví i Don Airey. Ten hraje od roku 2002 s Deep Purple, kde nahradil Jona Lorda. Ale status legendy má i za své předchozí působení. Dá se říci, že se nesmazatelně vryl do britského hard rocku. Sice není jasně napojen na jedinou skupinu (jako třeba právě Jon Lord nebo Ken Hensley), ale jeho působení je doslova plošné. Spolupracoval s řadou těch nejslavnějších jmen - například Black Sabbath, Rainbow, Jethro Tull, Whitesnake, Judas Priest, Gary Moore, Ozzy Osbourne, Michael Schenker... a řadou dalších.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

V České republice zahraje dva koncerty - 20. března v Brně v klubu Melodka a den na to (21. března) v Praze na Nové Chmelnici. Těšit se můžete na pestrý koncert - nejspíš vás neminou slavné písně z Donových předchozích působišť, což složí dohromady pestrobarevnou hudební mozaiku. Zde je malá ukázka z jeho loňského koncertu v Plzni.

 

 

Souhrnný přehled březnových koncertů pro milovníky hammondek : 

13. 3. KEN HENSLEY (UK) - solo show - Plzeň
15. 3. KEN HENSLEY (UK) - solo show - Olomouc
20. 3. DON AIREY (UK) - Brno
21. 3. DON AIREY (UK) - Praha
23. 3. VANILLA FUDGE (USA) - Praha
25. 3. VANILLA FUDGE (USA) - Brno

 Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích od 1. prosince 2013

 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář