Holešovská Regata 2015 – pátý ročník největšího českého rodinného festivalu

Tomáš Klus, Mig 21, Chinaski, David Koller s kapelou, Ivan Mládek a Banjo Band, Mňága a Žďorp nebo Gipsy.cz. To jsou hlavní hudební lákadla pátého ročníku Holešovské Regaty.

Mig 21 Mig 21 Foto: Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

Festival bude i letos dvoudenní - uskuteční se tradičně ve třetím červnovém víkendu 19. – 20. června v krásném prostředí zámeckého parku a zámku v Holešově.

„V pátek večer vystoupí se speciálním koncertem Tomáš Klus, v sobotu pak další vyhlášené kapely. Minulý rok se nám tento model osvědčil, rozhodli jsme se, že v něm budeme pokračovat také letos, protože Tomáš Klus je dostatečně silný interpret na sólový páteční koncert, stejně jako loni Jaromír Nohavica," objasnil ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Sobotní hlavní festivalový den pak bude, kromě koncertů, patřit již tradičně bohatému doprovodnému programu. Soutěž netradičních plavidel je nedílnou součástí hlavního festivalového programu, a chybět nebude ani Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky.

 

 

„O soutěž netradičních plavidel bývá od začátku festivalu obrovský zájem. Kapacita je 25 lodí a zpravidla se nám naplní hned začátkem roku, nejinak je tomu také letos, zbývají poslední dvě startovní pozice," řekl Michal Žáček. Kromě hudby si festival užijí návštěvníci i při doprovodném programu, který se pořadatelé snaží každý rok obměňovat podle stanovených tématů.

Letos je jedním z nosných témat NOVÝ CIRKUS, díky němuž se na festivalu objeví různé soubory s cirkusovými vstupy. Asi nejznámějším vystupujícím bude soubor Long Vehicle Circus, který je známý i z finálových klání oblíbené televizní talentové reality show. Zajímavým zpestřením bude také pouliční soubor Vlkoryba s představením s obřími loutkami, další náplní budou žonglérská, artistická nebo provazochodecká vystoupení. Cirkusové umění si budou moci vyzkoušet i sami návštěvníci, pro které bude během celého dne připraveno několik cirkusových worskhopů, při nichž si sami můžou vyzkoušet žonglování, chůzi na chůdách nebo například akrobacii.

Vrcholem sobotního večera pak bude vystoupení šálových akrobatů, kteří akrobacií ve výšce udělají tečku za hlavním koncertem kapely Chinaski a zároveň odstartují také tradiční festivalový ohňostroj. Pořadatelé mysleli i na sportovní vyžití dětí i rodičů. Ve spolupráci s holešovskými pořadateli bude jedna z luk vyhrazena pro „Koutek legendárního cyklomaratonu Drásal“, kde si diváci budou moci populární formou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je jet náročný cyklistický závod.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Pro malé návštěvníky bude připravena „Hravá louka klokánka Ríši“, kde najdou další zábavné i pohybové aktivity. Druhé pódium bude umístěno na nádvoří zámku, kde dostanou prostor vítězové soutěže Moravia Talent 2015, domácí amatérské kapely a alternativní žánry – hudební i divadelní. Již tradičně budou pro návštěvníky připraveny prohlídky zámku, svezení na dračích lodích, zvýhodněný vstup na speciální výstavy a mnoho dalšího.

Další informace

  • Název akce: Holešovská Regata
  • Datum: pátek, 19 červen 2015
  • Místo: Holešov
  • Cena: 290-700 Kč

Zanechat komentář