23.09.2014 7:00

Horkýže Slíže budou mít pořádné dudy

Asi zvažují změnu pohlaví - nejen dudy, mají mít i sukně a dokonce prý -bůhnáschraň- budou naostro. Nebo je to celé trochu jinak? Jak by šalamounsky řekl sir Humphrey Appleby: „ Ano i ne." Není pravda (minimálně ne potvrzená) že by se někdo chtěl nechat přeoperovat na ženu, ale skutečně - Horkýže Slíže budou mít dudy a sukně, nebo přesněji kilty. A show bude pořádně ostrá. Jestli budou naostro i sami muzikanti, se přijďte přesvědčit sami.

Zjistit to budete moci na krátké koncertní šňůře, která bude protínat pouze pět měst, kde po boku známé slovenské skupiny Horkýže Slíže bude vystupovat jeden z největších českých objevů, punk-rockoví Pipes and Pints. Ti se mohou pochlubit nejen zmiňovanými dudami nebo zaručeně pravým potetovaným americkým zpěvákem, ale i těžítkem v podobě sošky Anděla.

Turné s názvem GAJDY & DUDY TOUR začíná až v půlce října, fanoušci ale už teď můžou ochutnat demo. Obě skupiny spolu natočily song nazvaný Open road, který funguje jako pozvánka na turné. Na videu můžete navíc nahlédnout do zákulisí příprav, mrknout jak Horkýžům sluší dudy anebo jak se doplňuje slovenský zpěvák Kuko sršící vtipem s drsným amíkem Mikem Syco z Pipes and Pints.

 Pro fanoušky by mělo být dalším lákadlem, že po této šňůře budou muset na své oblíbené kapely chvíli čekat.  Horkýže Slíže avizovali půlroční pauzu. Také Pipes and Pints se zavřou do studia a budou pracovat na další desce, na pódia se plánují vrátit až v květnu 2015. Vskutku masivní čtyřhodinové vystoupení obou kapel zahájí brněnští punk-rockeři BOY.

 „Když jsme poprvé viděli kapelu Pipes and Pints naživo, zamilovali jsme se do jejich pojetí tradičnějšího punku. Během příprav na turné jsme se ještě více sblížili a už se i navzájem ovlivňujeme. Například jsem zahlédl našeho frontmana Kuka, jak si tajně na internetu vybírá tetovací salón, zjevně inspirovaný zpěvákem Mikem z Pipes, který má kérky na osmdesáti procentech těla,“ komentuje bubeník Horkýže Slíže Marek Viršík.

Čtěte také : Waltari a Support Lesbiens již v listopadu společně

Vypadá to, že obě skupiny si padly do oka - nebo spíš do noty - i ve studiu. Nahrávání písně Open road (která už by měla rotovat i v některých českých rádiích) bylo prý sfouknuto za několik hodin. Samozřejmě že tento song zazní i na koncertech a pochopitelně ho zahrají obě kapely současně.  „Bude to vygradování celého koncertu. Písnička je o životě muzikantů na turné a drze kombinuje vtip Slížů s poetikou Pipes,“ plánuje dudák a vokalista Pipes & Pints Vojta Kalina„Slíže společně s Pipes and Pints navíc oživují jednadvacet let po rozdělení Československa i vztahy mezi muzikanty, kteří byli dříve součástí jednoho národa, a ukazují, že hudebně si se Slováky stále rozumíme,“ míní v tiskové zprávě Fořt.

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

PLÁN TURNÉ:

10.10. – veřejná generálka ve Vimperku
15.10. - Brno - Fléda
16.10. - Brno - Fléda
17.10. - Ostrava - Hala Tatran
23.10. - Praha - Forum Karlín
24.10. - Plzeň - KD Peklo
25.10. - Karlovy Vary - KD Lidový Dům

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.