House of Lords se v ČR zastaví hned dvakrát

Už příští týden budou mít příznivci hardrocku důvod k radosti - čeká je skvělý koncert zajímavé americké skupiny. 

House of Lords House of Lords Zdroj: www.jameschristianmusic.com/home.html

Název skupiny v překladu znamenající "Sněmovna lordů" by dával očekávat shodnou zemi původu s agentem Jejího Veličenstva s číslem 007. je to ale zavádějící, tato skupina se narodila ve slunné Kalifornii.  Stalo se to roku 1988, kdy se sešli muzikanti, kteří se už otrkali i v první lize: klávesista Gregg Giuffria (ex-Angel), baskytarista Chuck Wright (ex-Quiet Riot), kytarista Lanny Cordola, bubeník Ken Mary a vůdčí osobností kapely se stal charismatický zpěvák James Christian. Když připravili debut, i sám Gene Simmons z Kiss (který je znám svým citem pro marketing) začuchal úspěch a album vyšlo pod hlavičkou jeho vydavatelství. To zaznamenalo slušný úspěch a když MTV ještě zařadila do programu klip balady Love don´t lie, byli House of Lords rázem katapultováni mezi tehdejší elitu.

 

 

Kapela pak absolvovala turné s takovými esy, jako Ozzy, Cheap Trick a Scorpions a pak se kapela hned vrhla na další album, které pod názvem Sahara vyšlo v roce 1990. To přineslo další úspěchy a třetí CD Demons Down o dva roky později (už bez asistence G. Simmonse) také a vypadalo to, že kapelu nemůže nic zastavit. Jenže pak přišla Nirvana, grunge, změna stylu i vkusu rockových fanoušků.

Čtěte také: The End - Black Sabbath se rozloučí i v Praze

Po letech nečinnosti se zpěvák Christian oklepal a s novými spoluhráči oprášil a oživil jméno kapely a vzpomínky na bývalou slávu. Pod vydavatelstvím Frontiers vydal začal toku 2004 vydávat nové desky a pomalu, ale jistě, se začal zapisovat do povědomí fanoušků. Letos vydali desátou studiovou desku s názvem Indestructible. Kapela pak vyrazila na turné a během něj navštíví 13. října Brno, kde začnou v Melodce hrát od 20:00 a den nato, 14. října Prahu, kde ve stejném čase vystoupí v Nové Chmelnici. Na koncertě samozřejmě kromě novinky představí i skladby ze své historie. I když dneska už nevyprodávají stadiony a v kotli se sebe nestrhávají trička ječící fanynky, pořád nás podmanivý sametový chraplák Jamese Christiana přenese do dob největšího lesku poprocku a milovníky hardrocku pohladí na duši.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář