pátek, 06 listopad 2015 07:00

J.A.R.: napnuti k prasknutí

Napsal(a)
J.A.R. J.A.R. Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

V den oslav Sametové revoluce bude velký sál pražské Lucerny patřit partičce muzikantů říkajících si J.A.R.

 

Pokud jste již na některém z mnoha koncertů této české kapely byli, dáte mi za pravdu, že jsou vždy plné kvalitní muziky, humoru, nabité enrgií a dobrou náladou. Rytmická muzika vás roztančí či alepsoň rozvlní v bocích a vtipné texty rozesmějí. Do lucerny se J.A.R. těší a jsou „napnuti k prasknutí", slavit s nimi kromě Sametové revoluce můžeme i 26 let jejich existence. Uvidíme je opět v nezměněné sestavě - Roman Holý, Dan Bárta, Oto Klempíř, Michael Viktořík, Mirek Chyška, Robert Balzar, Pavel Bady Zbořil, Filip Jelínek, Radek Kašpar a František Kop.K pozimnímu turné dodává Oto Klempíř: „Slovo J.A.R. je mnoha lidmi vnímáno jako něco velmi záhadného, protože ani po desetiletích existence ještě nikdo nepřišel na kloub tomu, o co této kapele vlastně jde - chce publikum pobavit, poučit, zesměšnit nebo mu jenom zahrát?! Podzimní tour J.A.R. vám totiž chce srozumitelně vysvětlit, co to znamená myslet jarovsky, jak to vzniká, čím se to odlišuje od běžného myšlení a jestli je možné hrát dadaistický funk? Zkrátka, nikdo nesmí odejít nepoučen! Všichni členové kapely jsou napnuti k prasknutí, zda se jim to povede. Á propos, výše IQ publika ani hudebníků není nijak limitována.“

Prohlédněte si také Fotografie z koncertu J.A.R. v Jazz Docku

Jste-li příznivci mixu stylů funk-jazz-rap apod., jaký tvoří kapela J.A.R. a chcete být u jejich narozeninového koncertu v pražské Lucerně - jste srdečně zváni a neváhejte se zakoupením vstupenek v předprodejní síti Ticketpro, většinou jdou totiž rychle na dračku. 
 

Přehled

 • Název akce: J.A.R. napnuti k prasknutí
 • Datum: úterý, 17 listopad 2015
 • Místo: Lucerna
 • Cena: 435 Kč

Další články

 • Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019 Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019

  Kulturní úderka nám zasadila řádný úder své potemnělé hudby v potemnělé Staré pekárně. Napadl mě příměr jejich hudby s Frankovkou - temné rubínové barvy, drsná tříslovina a i ta naše moravská kyselinka. Chuti někdy tvrdší, někdy více ovocné, někdy kořenité i sametové. Tak i takový byl nezaměnitelný zpěv kytaristy Štěpána Dokoupila. Koukněte, jak to tam vypadalo!

 • Foto: Becca Stevens, Jazz Dock, Praha, 8. 11. 2019 Foto: Becca Stevens, Jazz Dock, Praha, 8. 11. 2019

  Newyorská zpěvačka, kytaristka a skladatelka Becca Stevens vydala v roce 2017 nové album Regina, které je poctou silným ženským osobnostem v historii i literatuře, k čemuž se vztahuje i latinský význam slova Regina (královna). Podívejte se na náš fotoreport z klubu Jazz Dock, kam hudebnice dorazila v rámci Jazzu čtyř kontinentů.

 • Foto: Earth, Wind & Fire Experience, Lucerna, 4. 11. 2019 Foto: Earth, Wind & Fire Experience, Lucerna, 4. 11. 2019

  Pražskou Lucernu roztančili legendární Earth, Wind & Fire Experience

 • Maraton americké hudby: Nový svět na dosah Maraton americké hudby: Nový svět na dosah

  Na oslavu výročí 30 let od sametové revoluce připravil festival Struny podzimu ve spolupráci s festivalem Prague Music Performance velkolepý průřez poválečnou vážnou hudbou země, která je se svobodou, a to především tou tvůrčí, neodmyslitelně spjatá – Spojených států amerických. 3. listopadu tedy zazněla v Divadle Archa slavná, jakož i polozapomenutá díla několika amerických skladatelů, která vykreslují neskutečně barevnou kulturní mozaiku USA.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };