pátek, 06 listopad 2015 07:00

J.A.R.: napnuti k prasknutí

Napsal(a)
J.A.R. J.A.R. Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

V den oslav Sametové revoluce bude velký sál pražské Lucerny patřit partičce muzikantů říkajících si J.A.R.

 

Pokud jste již na některém z mnoha koncertů této české kapely byli, dáte mi za pravdu, že jsou vždy plné kvalitní muziky, humoru, nabité enrgií a dobrou náladou. Rytmická muzika vás roztančí či alepsoň rozvlní v bocích a vtipné texty rozesmějí. Do lucerny se J.A.R. těší a jsou „napnuti k prasknutí", slavit s nimi kromě Sametové revoluce můžeme i 26 let jejich existence. Uvidíme je opět v nezměněné sestavě - Roman Holý, Dan Bárta, Oto Klempíř, Michael Viktořík, Mirek Chyška, Robert Balzar, Pavel Bady Zbořil, Filip Jelínek, Radek Kašpar a František Kop.K pozimnímu turné dodává Oto Klempíř: „Slovo J.A.R. je mnoha lidmi vnímáno jako něco velmi záhadného, protože ani po desetiletích existence ještě nikdo nepřišel na kloub tomu, o co této kapele vlastně jde - chce publikum pobavit, poučit, zesměšnit nebo mu jenom zahrát?! Podzimní tour J.A.R. vám totiž chce srozumitelně vysvětlit, co to znamená myslet jarovsky, jak to vzniká, čím se to odlišuje od běžného myšlení a jestli je možné hrát dadaistický funk? Zkrátka, nikdo nesmí odejít nepoučen! Všichni členové kapely jsou napnuti k prasknutí, zda se jim to povede. Á propos, výše IQ publika ani hudebníků není nijak limitována.“

Prohlédněte si také Fotografie z koncertu J.A.R. v Jazz Docku

Jste-li příznivci mixu stylů funk-jazz-rap apod., jaký tvoří kapela J.A.R. a chcete být u jejich narozeninového koncertu v pražské Lucerně - jste srdečně zváni a neváhejte se zakoupením vstupenek v předprodejní síti Ticketpro, většinou jdou totiž rychle na dračku. 
 

Přehled

 • Název akce: J.A.R. napnuti k prasknutí
 • Datum: úterý, 17 listopad 2015
 • Místo: Lucerna
 • Cena: 435 Kč

Další články

 • Prahy opět zavítá světová legenda funky a soulu, saxofonista Maceo Parker Prahy opět zavítá světová legenda funky a soulu, saxofonista Maceo Parker

  Maceo Parker, považovaný za jednoho z nejlepších saxofonistů na světě, se naplno věnuje muzice už více než 50 let. Mnohaletý spoluhráč Jamese Browna oslaví nedlouho před pražským koncertem 77. narozeniny.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Itamara Borochova Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Itamara Borochova

  Izrael je jazzovou velmocí, což už řadu let potvrzuje Avishai Cohen i další osobnosti. Trumpetista Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény. Přijďte do klubu Jazz Dock 29. března 2020!

 • Jazzový Vilém Spilka Quartet na novém albu čeká na Toma Jazzový Vilém Spilka Quartet na novém albu čeká na Toma

  Po úspěchu alba Podvod, které zpracovává táborákové evergreeny Honzy Nedvěda, vydává jazzová sestava Vilém Spilka Quartet album Čekání na Toma. Autorem všech skladeb je kapelník, kytarista a spoluzakladatel jazzového festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka.

 • 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality

  Program již 24. ročníku MFJP je tradičně pestrý. Královské klavírní disciplíně bude věnováno osm různorodých sólových recitálů špičkových hudebníků tří kontinentů, které proběhnou během čtyř pražských večerů v termínech od 25. listopadu do 18. prosince. Těšit se můžeme na umělce jako Sunna Gunnlaugs, Andreas Ulvo, Greg Burk či Chris Gall. Že i letošní MFJP bude mimořádný, naznačil ostatně už jarní prolog festivalu v režii Larryho Willise. Po setkání s legendou jsou na řadě koncerty talentů na vrcholu sil.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };