26.03.2013 13:00

Jazz dock přivítá francouzské trio The Drops

The Drops The Drops Zdroj: of.stránky kapely

V posledních letech o sobě opět začíná dávat vědět francouzská jazzová scéna. Nastupující generace hudebníků přitom nevychází jenom z americké jazzové tradice, ale dává ve své tvorbě najevo, že evropský jazz má vlastní pozici. Jednou z takových kapel je i skupina The Drops, která 27. března vystoupí v klubu Jazz dock.

Jazzové trio The Drops netvoří nějací nováčci. Založili ho saxofonista Christophe Panzani a kytarista Federico Casagrande v roce 2008, současný bubeník Gautier Garrigue se k nim připojil o tři roky později, nyní skupině vychází tedy teprve druhá deska.

Čtěte také: Sonny Rollins po třiceti letech opět vystoupil v Lucerně

Všichni tři jmenovaní hráli s mnoha slavnými hudebníky. Christophe Panzani například spolupracoval se Stevem Swallowem, Carla Bley Big bandem nebo Andym Sheppardem. Francouzští umělci mají za sebou vystoupení na nejslavnějších evropských festivalech včetně North Sea Jazz nebo Montreux Jazz Festivalu.

Přístup k jazzové hudbě u kapely The Drops odráží současné pokusy navracet žánr k tradici, přesto je však reflektován i historický revoluční posun k fúzi s rockem nebo vážnou hudbou. Hlavními představiteli takové změny byli Miles Davis, John McLaughlin, Chick Corea či Joe Zawinul.

 

 

Trio francouzských hudebníků sice na jednu stranu ctí tradici, na stranu druhou ovšem ozvlášťňují svoji hudbu i moderními postupy, které posouvají jejich tvorbu do zajímavých výšin. Smysl pro francouzskou melodičnost ukazuje, že se jedná o jiný pohled na jazzovou scénu, než jakou mají například současní severští jazzoví hudebníci či jejich zámořští kolegové.

Své skladby ovšem The Drops posouvají zajímavým směrem díky fusionovým sólům, která dokazují, z čeho všeho hudebníci vycházejí. V lednu tohoto roku vyšla triu deska nazvaná Spray. Vystoupení, které se uskuteční 27. března v Jazz docku od deseti hodin večer, bude věnováno právě tomuto albu. Základní vstupné na koncert činí 250 korun, lístky jsou k dostání ke koupi přímo v klubu.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.