09.03.2012 15:55

Jiří Schmitzer se svým bigbítovým recitálem vystoupí příští týden v Brně

V úterý 13.března v brněnském klubu Metro Music Bar zahraje Jiří Schmitzer. Tento herec, skladatel a hudebník, který má za sebou čtyři řadové desky, nabídne divákům průřez svou tvorbou, kterou můžeme nazvat akustickým punkem.

Vzhledem k tomu, že písničkář Schmitzer koncertuje již mnoho let, jsou čtyři alba relativně málo. Na druhou stranu je na nich zachyceno to nejpodstatnější ze studia i z koncertování. Ze záznamu je tak možné slyšet, už na první desce Recitál z roku '97, jak Jirka komunikuje s publikem, jak vtipně filosofuje, dělá chyby nebo zapomíná text a nedělá si vrásky s tím, aby to nějak maskoval. Díky tomu je každý takový večer originální a odehrává se v komorním duchu. A přesto všechno s pořádnou dávkou bigbítu a energie.

Jiří Schmitzer již patří k zavedeným jménům nejen v klubech, ale také na festivalech velkého formátu. Pro takováto vystoupení si minulý rok dokonce sestavil kapelu. Mohl tak v roli rockera prezentovat písně z poslední desky Bouda, a to včetně sprosťárny Máte na to?, která je parodií na některou stupidní americkou produkci. Máte na to? se stala jeho nejžádanější písní, kterou logicky bez kapely odmítá hrát.

O tom, co přesně si Jiří připraví pro brněnské publikum, co zapomene, co si případně upraví, nebo pokazí, se můžeme je dohadovat. Jisté však je, že opět půjde o příjemné setkání českého samorosta a jeho fanoušků.

Další plánovaná vystoupení:

28. 4. 2012 - Klub Na Rampě, Mariánské Lázně
30. 4. 2012 - Pálení čarodejnic, Hrušovany u Brna
23. 6. 2012 - Vesnický hudební klub, Chotěmice
29. 6. 2012 - Noc plná hvězd, Třinec
10.-11. 8. 2012 - Bernfest, Bernartice (termín bude upřesněn)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.