John Abercrombie zahraje v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem

Věhlasný americký jazzový kytarista John Abercrombie opět zavítá do Prahy a vystoupí 26. června po boku saxofonisty Joe Lovana a trumpetisty Jana Hasenöhrla za doprovodu Českého národního orchestru, který bude dirigovat sám skladatel a aranžér Vince Mendoza.

John Abercrombie John Abercrombie Zdroj: Wikimedia.org

Tato sešlost čtyř vynikajících muzikantů navazuje na sérii koncertů Prague Proms, které se již deset let daří krom jiného spojovat síly jazzu a vážné hudby a díky níž jsme již měli možnost v Praze přivítat nejednu žijící jazzovou legendu. Namátkou vytanou na mysli jména Wynton Marsalis, Kurt Elling nebo Randy Brecker.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Sám Abercrombie, který hrál po boku snad každého, kdo v posledních padesáti letech na americké jazzové scéně něco znamená, navštívil Českou republiku již několikrát. V roce 2003 spojil síly s Rudy Linkou, čímž vytvořili společný kvartet a v roce 2008 dokonce natočil s triem Roberta Balzara album Tales, ze kterého se nakonec vyklubala další spolupráce v podobě společného turné.

 

Červnové vystoupení však bude jedinečné tím, že svede dohromady čtyři vynikající hudební osobnosti. Nápaditý a charismatický newyorský saxofonista a držitel Grammy Joe Lovano se s Abercrombiem sešel již v jeho triu a nahrál s ním několik alb na značce ECM. Jméno zakladatele ČNSO a zároveň prvního hráče na trumpetu v tomto tělese, propagátora osobitých spojení orchestrální hudby s jazzovými sólisty, Jana Hasenöhrla v posledních letech slýcháme čím dál častěji a doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Čtěte také: Kytarista John Scofield s orchestrem a big bandem zahájil koncertem dánské předsednictví Evropské unie

Celou tuto partu pojí dohromady držitel 6 ocenění Grammy, skladatel aranžér a dirigent Vince Mendoza, jehož kompozice právě ve čtvrtek 26. června ve Smetanově síni Obecního domu zazní. Máme se tedy na co těšit.

Další informace

  • Název akce: John Abercrombie
  • Datum: čtvrtek, 26 červen 2014
  • Místo: Smetanova síňPraha
  • Cena: 600-1500Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář