Jubilejní dvacátá Beseda u Bigbítu připravuje rozmanitý program

Festival Beseda u Bigbítu, který se pyšní podtitulem "...kultura z jiného světa" není prakticky třeba představovat. V roce 2012 totiž tento tasovský festival oslaví již dvacáté narozeniny a při této příležitosti vystoupí 40 kapel ze 7 zemí. Headlinery letošního ročníku budou dvě britské kapely, konkrétně skotská Hidden Orchestra a angličtí Three Trapped Tigers.

Three Trapped Tigers Three Trapped Tigers last.fm

Multižánrový festival, který se uskuteční 3. a 4. srpna na úpatí Bílých Karpat v Tasově, nabídne opravdu rozmanité hudební kousky. Můžeme se těšit na velké množství českých a slovenských kapel a interpretů, mezi které bude patřit Prince of Tennis, Vložte Kočku, Vidiek, Karpatské Chrbáty nebo Bonus. Svůj pohodový hip hop s živou kapelou nabídne také oceňovaný Prago Union.

 

 

Pokud zůstaneme na tuzemské hudební scéně, můžou se návštěvníci dvacáté Besedy u Bigbítu těšit na mistra klarinetu Floexe. Jeho vystoupení bude o to zajímavější, že při několika skladbách dojde k propojení Floexe a Hidden Orchestry, která patří mezi hlavní zahraniční hvězdy. Tato kombinace není nijak náhodná, protože Tomáš Dvořák aka Floex již v minulosti spolupracoval s Joe Achesonem a jeho formací. Vznikla tak nádherná skladba Flight ze stejnojmenného EP, kterou českému publiku Hidden Orchestra v letošním roce několikrát živě předvedla.

Čtěte také jak Hidden Orchestra zahrála v Brně

Druhou hvězdou, která pochází z britských ostrovů je kytarová banda Three Trapped Tigers, která divákům naservíruje post-rockové skladby v kombinaci s elektronikou. Přespolní projekty doplní ukrajinská Zapaska, post-punková polka Anna Livki a jako již tradičně špičkový blues. Tentokrát na Besedu u Bigbítu zavítá americká formace Cedric Burnside Project, která svým živelným pojetím tohoto klasického hudebního žánru jen potvrzuje meltižánrovost festivalu.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář