Koncert Bryana Adamse pod hvězdami

Rocková hvězda z Kanady Bryan Adams dorazí v létě do České republiky, 18. června 2014 zahraje  na brněnském Velodromu. Zpěvák se již popáté vrací do České republiky. 

Bryan Adams Bryan Adams Zdroj: pořadatel koncertu livenation.cz

 Bryan Adams, známý také díky svým modrým džínsům, bílému tričku a elektrické kytaře, se narodil v roce 1959 v Kingstonu. Ročně odehraje okolo 120 koncertů. Po šesti kontinentech koncertuje více než třicet let. Získal ocenění Řádu Kanady a Řádu Britské Kolumbie za populární hudbu a za dobročinné akce. Jako zpěvák vystupuje od roku 1977 a od roku 1998 má svoji hvězdu na Kanadském chodníku slávy. První album vydal v roce 1980. Druhé album bylo vydáno roku 1981 a obsahovalo hit „Lonely Nights“.  Skutečný úspěch mělo až třetí album z roku 1983, skončilo na osmém místě v prodeji alb. Ve stejném roce nazpíval duet s Tinou Turner „It’s Only Love“. Jeho největšími hity jsou skladby „Everything I Do, I Do It For You“  z filmu Robin Hood (hlavní roli ztvárnil Kevin Costner), která byla nominována na Oscara a „Please Forgive Me“. Pětkrát byl navržen na ocenění Zlatý Glóbus. Album Room Service vydané v roce 2004,  se během týdne prodalo téměř půl milionu. Nejúspěšnější Bryanovo album bylo So Far So Good, kterého se prodalo 13 milionů kusů.

Zpěvák má po světě velké množství fanoušků, kromě hudby se věnuje také profesionálnímu fotografování.

 

 

 

 

Bryana Adamse jsme v České republice měli možnost poprvé slyšet v roce 1999. Tehdy jeho koncert sklidil velký úspěch stejně jako v dalších letech tři následujcící koncerty odehrané u nás. Jeho poslední produkci rušil hluk z ostatních pódií, nyní žádný hluk hrozit nebude, jelikož se jedná o zpěvákovo sólové vystoupení. „Lyrickým a procítěným projevem si Adams dokázal získat hlavně ženská srdce. A třebaže jeho písně směřují do hlavního hudebního proudu, nejsou za každou cenu poznamenané podbízivostí,"  pronesl hudební publicista Petr Gratias. 

 

Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář