Korn představí novou desku i u nás

Nu metalová kapela Korn vydala na podzim 2016 špičkovou desku The Serenity of Suffering a v rámci její propagace míří na turné, při kterém se zastaví na konci března i v Česku. A na cestu berou skupiny Heaven Shall Burn a Hellyeah.

Lídr kapely Jonathan Davis na pražském vystoupení Lídr kapely Jonathan Davis na pražském vystoupení Zdroj: Kamil Košun, musicweb.cz

V loňském červnu zavítala skupina Korn, která se stylizuje jako KoЯn, do České republiky v rámci Aerodrome Festivalu. V té době vrcholily finální práce na jejich dvanácté řadové desce, The Serenity of Suffering, která se následně dostala na pulty 21. října. Nyní se k nám vrací, aby českým fanouškům představili právě onen nosič.

Kapela Korn se dala dohromady v kalifornském Bakersfieldu roku 1993 a složení jejich členů se v zásadě nijak extrémně nezměnilo. Zakladateli jsou Jonathan Davis, James "Munky" Shaffer, Reginald "Fieldy" Arvizu, Brian "Head" Welch, který se v roce 2005 od kapely na sedm let odpojil, a David Silveria, který kapelu opustil roku 2006. Od roku 2007 je součástí skupiny Ray Luzier.

Do podvědomí veřejnosti se dostali v roce 1994 vydáním eponymní desky, kterou následovala o dva roky později ještě lépe přijatá Life Is Peachy a s koncem devadesátých let se jejich popularita zdvojnásobila - desky Follow the Leader (1998) a Issues (1999) zaznamenaly do té doby jejich největší úspěch. S příchodem nového století si Korni svoji pevnou pozici na hudební scéně dále udržovali.

Úspěchů dosahuje i zatím poslední deska The Serenity of Suffering, kterou si můžete poslechnout i na oficiálních stránkách skupiny. Jedenáctiskladbové album, jehož deluxe edice nabízí o dva tracky víc, vyšlo pod vydavatelstvím Roadrunner Records, u kterého vydali svoji desku devátou Korn III: Remember Who Your Are (2010) a desátou The Path of Totality (2011). Produkoval ho Nick Raskulinecz, jehož nedávná práce byla například s Apocalypticou nebo Black Star Riders. Z desky kapela sdílela singly Rotting in Vain, Take Me a A Different World, kde hostuje Corey Taylor.

{youtube}nq9j1qkj2Vc{/youtube}

Korn vystoupí v pražském Foru Karlín 30. března a support jim budou dělat němečtí metalisté Heaven Shall Burn a američtí heavy metalový Hellyeah. Vstupenka stojí 1.490 Kč, k dispozici jsou i dva speciální balíčky, a to Early Entry za 2.790 Kč a Meet & Greet v hodnotě 6.390 Kč. Co vše vás za vstupné čeká, se dozvíte na předprodejní síti Ticketpro, kde jsou lístky k dispozici.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář