Létofest - plnohodnotné open air koncerty

Letošní série Létofestů přichází s novými nápady, jak se odlišit od ostatních festivalů. Nemíní lákat diváky jen na špičky naší popové či rockové hudební scény, ale pro umocnění zážitku prodlouží i jednotlivé koncertní sety. Ty však podtrhne i speciální úprava podií pro jednotlivé kapely či interprety.

Létofest Létofest Foto: Petr Bielesz

Na to, že si velké české kapely přivážejí na tuzemské festivaly lepší osvětlení nebo ledkové stěny, si už publikum zvyklo. Ale aby se kvůli nim přestavovalo nebo zvětšovalo hlavní pódium, zatím patří v Česku mezi unikáty. To se nyní změní. Druhý ročník Létofestů, který přináší velmi silný line-up, včetně kapel Kabát, Chinasky, Wanastovy Vjecí, Anna K., David Koller a dalších, slibuje návštěvníkům vizuální show, která běžně nebývá na open air akcích k vidění. Například kapela Kabát si přiveze celé vlastní pódium s veškerou technikou. Chinaski zase dorazí s halovou show, se kterou na podzim obrážely vyprodané hokejové stadiony.

 

 

Například Kabát na každou zastávku Létofestu doprovodí technika napěchovaná v jedenácti kamionech. Zároveň před jejich vystoupením technici postaví speciální molo. Podobná překvapení chystají i Chinaski. „Vystoupení Chinaski na Létofestech bude ve znamení nejvýpravnější kapelové show v rámci open-airů vůbec. Zcela poprvé nám pořadatel upraví pódium pouze pro naše vystoupení,“ říká Martin Pokorný z managementu Chinaski BrainZone. Design scény podle něj vzejde z alba Není nám do pláče. „Na pódium ovšem přidáme šest velkých sloupů s ledkami. Během každé písně se na nich bude promítat speciální obsah. Těch novinek bude pochopitelně více, ale zatím je neprozradíme,“ doplňuje Pokorný. Design svého zatím největšího turné Moje Světlo s sebou přiveze i populární zpěvačka Anna K. „V playlistu budu mít všechny svoje největší hity a z mého aktuálního alba Světlo zazní písně, kterými se pokusím rozzářit světlo v duších diváků,“ láká na svůj koncert Anna K.

Čtěte také: Rockové legendy vystoupí exkluzivně i v České republice

 
Kromě profi kapel Létofest slibuje zajímavé koncerty také těch nejlepších lokálních kapel, které se snaží prosadit vlastní tvorbou. Ty teď mají jedinečnou příležitost zahrát si na velkém festivalu po boku slavných kapel a odstartovat tak hvězdnou dráhu. Podle pravidel musí polovina kapely, tedy alespoň dva členi pocházet z daného kraje a musí mít vlastní tvorbu — hudbu i texty v minimálním rozsahu třiceti minut. O vítězi z nominovaných rozhodne odborná porota ve složení Michal "Majkláč“ Novák (Bandzone.cz), Michal Malátný (Chinaski) a Petr Burián (Yashica — pořádající agentura).Na každé zastávce Létofestu bude připraven YouTour stan, kde se mladší diváci mohou těšit na své oblíbené youtubery v multimediálním prostoru. Setkat se tak mohou s Veronikou Spurnou, Martinem Rotou, Ati, Natylou a celý program povede moderátor Petr Vojnar. Létofesty rovněž poprvé nabídnou druhou plnohodnotnou stage, kde zahrají nejoblíbenější lokální kapely, které místní dobře znají. Neodmyslitelnou součástí festivalu bude kromě stanů plných zábavy další doprovodný program a kvalitní občerstvení.

 

 

I v letošním roce se Létofest spojil s nadací Můj nový život, onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám umožňuje bezplatný vstup. Navíc jim ještě nabízí bohatý program. Cílem projektu je pomoci těmto dětem a celým rodinám vrátit se zpět do běžného života. Novinkou je také spolupráce s místními dětskými domovy, děti z nich budou mít vstup zdarma.
Pokud i vy chcete cenově zvýhodněnou vstupenku za 720 korun, máte možnost ji zakoupit do 29. června po předložení PENNY karty. I na festival si pak tuto kartu nezapomeňte vzít s sebou, neboť po jejím předložení ve VIP Relax stanu s grilem společnosti Penny Market dostanete specialitu z grilu zdarma.

Další informace

  • Název akce: Létofest 2018
  • Datum: pátek, 13 červenec 2018
  • Místo: Pardubice
  • Cena: 900 Kč / dva dny
Napsal(a):

Zanechat komentář